PŚ w short tracku: Półfinałowe niepowodzenia polskich sztafet w USA

Wszystkie trzy polskie sztafety - kobiet, mężczyzn i mieszana - zajęły trzecie miejsca w swoich biegach półfinałowych zawodów Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City. Biało-czerwoni nie zdołali awansować do finałów "A".

W drużynie pań na 3000 m wystąpiły: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur (wszystkie Juvenia Białystok) i Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg), w zespole panów na 5000 m startowali: Rafał Anikiej, Szymon Wilczyk, Paweł Adamski (wszyscy Juvenia Białystok) i Mateusz Krzemiński (AZS KU Politechniki Opole), zaś w sztafecie mieszanej na 2000 m były siostry Maliszewskie, Anikiej i Wilczyk.

W rywalizacji indywidualnej w drugim dniu PŚ na krótkim torze w Salt Lake City Polacy zajmowali odległe lokaty. Najlepsza była Mazur na 1000 m - 19. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting. Na tym dystansie wśród mężczyzn triumfował Węgier Sandor Liu Shaolin.

Na 1500 m zwyciężyli Koreanka Choi Min Jeong oraz Holender Sjinkie Knegt.

W niedzielę odbędzie się m.in. wyścig na 500 m, z udziałem prowadzącej w klasyfikacji Pucharu Świata po dwóch startach Natalii Maliszewskiej. W piątkowych eliminacjach była druga i awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału. Polka nieznacznie przegrała tylko z Schulting.