Djokovic liderem rankingu ATP, awans Hurkacza

Serb Novak Djokovic wyprzedza Hiszpana Rafaela Nadala i Szwajcara Rogera Federera w tenisowym rankingu ATP. W poniedziałkowym notowaniu nie było zmian na czołowych lokatach. Najlepszy z Polaków Hubert Hurkacz awansował z 85. na 82. miejsce.

Od niedzieli w Londynie rozgrywany jest ATP Finals, czyli kończący sezon turniej masters. Na inaugurację Federer przegrał z Japończykiem Kei Nishikorim 6:7 (4-7), 3:6. W poniedziałek do zawodów przystąpi Djokovic. Wycofał się zaś Nadal. Hiszpan argumentował absencję zabiegiem artroskopii prawej kostki.

Wśród ośmiu najlepszych debli znaleźli się Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo. Na otwarcie zagrają w poniedziałek wieczorem z Amerykanami Mike'em Bryanem i Jackiem Sockiem, z którymi wyraźnie przegrali w finale US Open.

W singlowym rankingu ATP z polskich zawodników najwyżej jest Hurkacz. Na 82. pozycję awansował po występie w imprezie masters dla najlepszych zawodników młodego pokolenia. W Mediolanie wygrał jedno z trzech spotkań i odpadł po fazie grupowej.

Kamil Majchrzak spadł ze 193. na 221. pozycję.