Maliszewska znów zwycięża

Zimowe
Maliszewska znów zwycięża
fot. PAP

Natalia Maliszewska wygrała wyścig na 500 metrów na zawodach Pucharu Świata w short tracku. W Salt Lake City odniosła drugie zwycięstwo w tym cyklu. Niewiele ponad tydzień temu triumfowała na lodowisku w Calgary.

W finale Maliszewska uzyskała czas 42,677 i wyprzedziła Holenderkę Suzanne Schulting 42,697 i Chinkę Kexin Fan 42,767.

 

W klasyfikacji PŚ, po trzech startach, zawodniczka Juvenii Białystok zdecydowanie prowadzi z dorobkiem 25 120 pkt. Druga jest Fan - 16 078 pkt., a trzecia Kanadyjka Alyson Charles - 12 800 pkt.

 

W marcu Maliszewska zapisała się w historii polskiego w short tracku jako pierwsza medalistka mistrzostw świata. W Montrealu wywalczyła srebro również na 500 m.

 

W PŚ w Salt Lake City na tym dystansie wystąpiły też inne Polki - Nikola Mazur zajęła 21. miejsce, a Patrycja Maliszewska (obie Juvenia Białystok) 30.

 

Wśród mężczyzn zwyciężył Chińczyk Dajing Wu, a jego rezultat 39,505 to nowy rekord świata. Najlepszy z Polaków Szymon Wilczyk (Juvenia Białystok) był 26.

 

W rywalizacji na 1000 m na krótkim torze wygrywali: Charles i Koreańczyk Kyun Hwan Hong. Z biało-czerwonych najwyżej, na 20. pozycji uplasowała się Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg).

PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze