MKS-u Będzin - ONICO Warszawa. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
MKS-u Będzin - ONICO Warszawa. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Siatkarze MKS-u Będzin na pierwszą wygraną w PlusLidze czekali aż do piątej kolejki, kiedy pokonali pogrążona w kryzysie Asseco Resovię Rzeszów. Natomiast zawodnicy ONICO Warszawa po trzech zwycięstwach na początku rozgrywek przegrali dwa kolejne mecze - w Radomiu z Czarnymi i w Szczecinie ze Stocznią. Kto będzie się cieszyć po poniedziałkowym spotkaniu? Transmisja w Polsacie Sport.

Słaby początek sezonu PlusLigi w wykonaniu siatkarzy z Będzina spowodował, że MKS zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Zespół z Zagłębia Dąbrowskiego wygrał tylko jedno spotkanie, pięć razy schodził z parkietu pokonany. Goście z Warszawy zaczęli rozgrywki doskonale, wygrali trzy pierwsze mecze. Później coś się jednak "zacięło" i przyszły dwie z rzędu porażki.   

 

Spotkanie w Sosnowcu będzie szczególne dla Rafaela Araujo. Dwa poprzednie sezony Brazylijczyk spędził w MKS-ie, teraz gra dla ONICO.

 

- Bardzo cieszę się, że odwiedzę dawny klub i przyjaciół, z którymi grałem przez poprzednie sezony. Taki powrót jest zawsze bardzo miły, jednak sentymenty odkładam na bok. Po pierwszym gwizdku nikt nie będzie już myślał o tym, czy po drugiej stronie znajduje się przyjaciel - cytuje atakującego oficjalna strona internetowa stołecznego klubu. Zapowiada też, że ONICO spróbuje wrócić na zwycięską drogę.

 

- Jedziemy na to spotkanie bardzo zmotywowani. W ostatnich dwóch meczach nie zdobyliśmy żadnego punktu, więc teraz chcemy się zrehabilitować. Naszym celem jest oczywiście zwycięstwo, najlepiej za komplet punktów.

 

W Będzinie wciąż trwa przebudowa zespołu. Przed sezonem do składu MKS-u dołączyło sześciu nowych zawodników: Tomasz Kowalski, Michał Kocyłowski, Jan Fornal, Jake Langlois, Lincoln Williams i Adrian Buchowski. Trener Gido Vermeulen wciąż więc próbuje poukładać nowe "klocki". Jego zdaniem drużynę stać na dużo lepszą grę, niż choćby w przegranym 1:3 spotkaniu z Cuprum Lubin.

 

- Zagraliśmy poniżej swoich możliwości, teraz musimy pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony i zrehabilitować w oczach kibiców - mówi szkoleniowiec.  

 

W poprzednim sezonie MKS pokonał u siebie ONICO 3:2, a najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu był... Rafael Araujo (28 pkt.) 

 

Można powiedzieć, że drużyna z Warszawy znajduje się obecnie w tournée. Spotkanie w Sosnowcu będzie bowiem trzecim z pięciu wyjazdowych meczów z rzędu. Serię meczów w halach rywali, podopieczni Stefana Antigi rozpoczęli 28 października, a zakończą 21 listopada. Do hali Torwar wrócą 27 listopada.

 

Transmisja meczu MKS Będzin - ONICO Warszawa w Polsacie Sport o godz. 18.00.

 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze