PlusLiga: Radomskie asy rozbiły GKS Katowice

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom wygrali 3:0 z GKS Katowice w spotkaniu kończącym 7. kolejkę PlusLigi. Podopieczni trenera Roberta Prygla odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.

W premierowej odsłonie gospodarze odskoczyli rywalom po dwóch seriach, najpierw cztero- (8:4), a następnie pięciopunktowej (12:7) i w dalszej części kontrolowali wynik. Ich mocną bronią była zagrywka (pięć asów w całym secie), dobrze też prezentowali się na przyjęciu. Końcówka to dwa asy Alena Pajenka (23:16) i atak Wojciecha Żalińskiego na wagę piłki setowej i ostatni punkt wywalczony przez Maksima Żygałowa (25:18).

W drugiej partii wyrównany był jedynie początek (7:7), później inicjatywę przejęli skuteczni w ofensywie radomianie, którzy znów uruchomili trudną zagrywkę. Seria siedmiu wygranych piłek właściwie ustawiła przebieg tej partii (13:7). W dalszej części katowiczanie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a gospodarze kontrolowali sytuację, zamykając tę odsłonę blokiem (25:16).

W trzecim secie katowiczanie nieco dłużej, bo do stanu 12:12 dotrzymywali kroku rywalom. Później siatkarze Cerrad Czarnych popisali się kolejną serią, zwieńczoną asem Żygałowa (16:12), potem jeszcze jedną, gdy skutecznością błysnął Żaliński (19:14) i szanse gości na przedłużenie tego meczu wyraźnie się oddaliły. Katowiczanie jeszcze walczyli, zmniejszyli różnicę, ale radomianie spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Żygałow wywalczył piłkę meczową (24:20) i choć rywale obronili się w dwóch kolejnych akcjach, serwis Karola Butryna w siatkę zakończył seta (25:22) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Maksym Żygałow (15), Wojciech Żaliński (13) – Cerrad Czarni; Karol Butryn (15) – GKS. Gospodarze mieli przewagę w ataku (41–32) i na zagrywce (9–4), popełnili też mniej błędów własnych (15–20); punktowe bloki (5–5). MVP: Dejan Vincic.

Siatkarze z Radomia kontynuują zwycięską serię. Ograli Indykpol AZS Olsztyn 3:0, Cuprum Lubin 3:0, ONICO Warszawa 3:0, Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0, Chemik Bydgoszcz 3:1, teraz GKS i umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Do liderującej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle tracą zaledwie dwa punkty. W najbliższą niedzielę (18 listopada) zagrają ze Stocznią w Szczecinie.

Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)

Cerrad Czarni: Alen Pajenk, Dejan Vincic, Wojciech Żaliński, Hubert Nowak, Maksym Żygałow, Tomasz Fornal – Michał Ruciak (libero).
GKS: Bartłomiej Krulicki, Karol Butryn, Dominik Depowski, Emanuel Kohut, Marcin Komenda, Tomas Rousseaux – Bartosz Mariański (libero) oraz Gonzalo Quiroga, Maciej Fijałek, Rafał Sobański, Dawid Woch, Bartosz Krzysiek, Dawid Ogórek (livero).

Wyniki pozostałych meczów 7. kolejki PlusLigi:

2018-11-10: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)
2018-11-10: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 17:25, 22:25)

2018-11-10: Indykpol AZS Olsztyn – Chemik Bydgoszcz 3:0 (30:28, 25:17, 26:24)
2018-11-11: Asseco Resovia – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (13:25, 26:28, 25:20, 25:23, 18:20)

2018-11-11: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Stocznia Szczecin 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)

2018-11-12: MKS Będzin – ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 17:25, 17:25, 20:25)