Raport Feddka ze zgrupowania kadry: Mecz z Portugalią jest bardziej istotny, niż się wydaje...

Piłka nożna

Bez Kamila Glika rozpoczęła przygotowania reprezentacja Polski do meczów z Czechami i Portugalią. Obrońca Monaco będzie pauzował około 20 dni z powodu kontuzji pachwiny. Na treningu zabrakło także Wojciecha Szczęsnego, który miał problemy z lotem do Gdańska. Pozostali piłkarze zameldowali się już w hotelu – zrelacjonował Marcin Feddek z pierwszego dnia zgrupowania polskiej kadry.

W poniedziałkowym treningu nie wziął udział Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wraz z Arturem Jędrzejczykiem i Damianem Kądziorem narzekają na drobne urazy. „Lewy” ma nadzieję, że ta lekka kontuzja kolana nie wpłynie na jego dyspozycję i będzie mógł zagrać w obydwu spotkaniach.

Jerzy Brzęczek zapewnił koniec z eksperymentami taktycznymi. Reprezentacja wróci do swojego standardowego ustawienia  4-4-2, bądź 4-2-3-1 w zależności od liczby napastników na boisku. Sam Lewandowski jest przekonany, że ustawienie nie jest tak istotne, jak pomysł na grę. Najważniejsze żeby piłkarze zrealizowali założenia trenera na boisku.

Selekcjoner wraz z kapitanem drużyny są przekonani, że w najbliższych meczach ich gra będzie wyglądała lepiej. Mając na uwadze nadchodzące eliminacje do mistrzostw Europy, zwycięstwo z Portugalią jest bardzo istotne. W przypadku porażki Polska może wypaść z pierwszej dziesiątki rankingu FIFA, co oznaczałoby losowanie do grup eliminacyjnych z drugiego koszyka.

We wtorek po raz pierwszy w historii reprezentacji Polski odbędzie się tzw. media day. Wybrani piłkarze spotkają się w określonym czasie z przedstawicielami mediów. Po tym spotkaniu kadrowicze będą mogli skoncentrować się wyłącznie na przygotowaniach do meczu pod okiem trenera.

Cały raport Marcina Feddka dostępny w załączonym materiale wideo.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze