Skąd taka moc w ekipie Cerrad Czarnych Radom?

Siatkówka

- Cerrad Czarni Radom to zespół, w którym od kilku lat stawia się z jednej strony na młodych siatkarzy, a z drugiej strony kadra jest uzupełniana przez pojedynczych, wartościowych i doświadczonych zawodników. To wszystko stawia tę drużynę w gronie walczących o pierwszą "szóstkę" i na pewno nie można odebrać im ambicji - powiedział w magazynie 7 Strefa ekspert Polsatu Sport Ireneusz Mazur.

Krzysztof Wanio: Na plus drużynie z Radomia należy zapisać z pewnością fakt, że konsekwentnie wygrywają oni z drużynami nieco słabszymi lub teoretycznie dużo słabszymi. Jak na razie nie zanotowali praktycznie żadnej wpadki i dzięki temu legitumują się serią pięciu zwycięstw z rzędu, a bardzo korzystnie wygląda również transfer Maksima Żygałowa. Do zdrowia wrócił również Dejan Vincić...

 

Ireneusz Mazur: Cerrad Czarni Radom to zespół, w którym od kilku lat stawia się z jednej strony na młodych siatkarzy, takich jak Tomasz Fornal czy Norbert Huber, którzy przecież występują bardzo regularnie, a z drugiej strony kadra jest uzupełniana przez pojedynczych, wartościowych i doświadczonych zawodników. To wszystko stawia tę drużynę w gronie walczących o pierwszą "szóstkę" i na pewno nie można odebrać im ambicji.

 

Ważną postacią jest również Wojciech Żaliński, któremu osobiście przyznałbym po sezonie honorowy tytuł "najbardziej solidnego siatkarza Plusligi". Pamiętamy, że miał on w przeszłości krótkie przygody z kadrą, ale ze względu na wiek raczej nie będzie już zapewne brany pod uwagę przez Vitala Heynena, natomiast jest to gracz, którego postawiłbym w trójce najbardziej rzetelnych ligowców.

 

Zgadzam się i dodałbym tylko, że potrafił on zmienić profil swojego przygotowania siłowego, dzięki czemu jest świetnie przygotowany do gry pod względem fizycznym. Oczywiście mamy za sobą dopiero kilka kolejek i na pewno będą zdarzały się mecze, w których faworyci oraz najlepsi zawodnicy będą zawodzić, ale nie zmienia to faktu, że Czarni Radom powinni być w gronie drużyn pnących się do góry. Czy ich wspinaczka będzie na tyle efektywna, by sięgnąć po medal? Ciężko powiedzieć...

 

Kto wie - charty wystartowały, by walczyć o miejsce zwolnione poniekąd przez Asseco Resovię, co widać nawet po postawie Aluronu Wirtu Warty Zawiercie. Działaczom z Radomia trzeba też oddać to, że jak na polskie realia wykazują się dużą cierpliwością w kontekście trenera Roberta Prygla, który trzyma stery Cerradu od 2016 roku.

 

Cała dyskusja o drużynie Cerradu Czarnych Radom z magazynu 7 Strefa w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze