Czy Higuain obraził sędziego? Eksperci wyczytali słowa z ruchu warg

Piłka nożna

Gonzalo Higuain przeprosił drużynę za swoje zachowanie w meczu z Juventusem (0:2). Argentyńczyk został ukarany czerwoną kartką za kontrowersyjne słowa w kierunku arbitra. Wcześniej zmarnował jedenastkę, którą obronił Wojciech Szczęsny.

Napastnik Milanu został wyrzucony w 84. minucie spotkania. W ciągu kilku sekund sędzia Paolo Silvio Mazzoleni dwukrotnie ukarał go żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką. Eksperci telewizyjni ustalili z ruchu warg co powiedział Higuain w kierunku sędziego. „Zawsze gwiżdżesz przeciwko mnie” - rzucił kilkukrotnie w stronę arbitra.

„El Pipita” przeprosił za swoje zachowanie po meczu w wywiadzie dla Milan TV oraz wydał małe oświadczenie na swoim Instagramie. - Chcę przeprosić drużynę, trenera oraz kibiców za swoją postawę. Sędzia wie co powiedziałem i muszę wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Jednakże arbitrzy powinni rozumieć co czuję piłkarz w takiej sytuacji. Nie jestem robotem, lecz człowiekiem, który jest podatny na emocje. Wiem, że nasze spotkania oglądają młodzi kibice, chcę ich przeprosić za dawanie złego przykładu – powiedział klubowej telewizji.

Zawodnik „Rossoneri” przyznał, że ciężko mu było grać przeciwko byłej drużynie. Odniósł się także do rzutu karnego, którego obronił Szczęsny. Higuain był zaskoczony zachowaniem Polaka w bramce. - Nigdy nie chciałem odejść z Juventusu. Zawsze dawałem z siebie wszystko dla tej drużyny. Było mi przykro grać przeciwko byłym kolegom - dodał.

- Wydawało mi się, że wiem jak zachowa się Szczęsny. Znamy się dobrze, przecież razem graliśmy w zeszłym sezonie. Na treningach wiele razy zostawał w bramce do samego końca, teraz przedwcześnie się rzucił i udało mu się. Wielkie gratulacje dla niego – zakończył snajper Milanu.


 

Skrót meczu AC Milan - Juventus w załączonym materiale wideo.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze