Polskie piłkarki ograły Bośnię i Hercegowinę

Polska pokonała Bośnię i Hercegowinę 4:0 (1:0) w towarzyskim meczu piłkarek nożnych rozegranym w Kluczborku. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale bardzo dobrze spisywała się bramkarka zespołu gości.

Od początku spotkania Polki miały dużą przewagę. Piłka rzadko opuszczała połowę boiska rywalek. Bośniaczki skupiały się wyłącznie na defensywie, a polska bramkarka Anna Szymańska była „bezrobotna”.

Piłkarki trenera Miłosza Stępińskiego długo nie potrafiły skutecznie rozbić obrony rywalek. Ataki utrudniał im rzęsisty deszcz i grząska, mokra murawa. Pomógł trochę przypadek. W 38. minucie po mocnym dośrodkowaniu Dominiki Grabowskiej z prawej strony Marina Lukic trafiła do własnej bramki.

Selekcjoner Polek zapowiadał, że chce przetestować we wtorek atak pozycyjny. Broniące się niemal cały czas rywalki umożliwiły Polkom realizację planu trenera. Biało-czerwone zdobyły po przerwie trzy gole.

Najpierw po szybko rozegranym rzucie wolnym z bliska do siatki trafiła Emilia Zdunek, potem technicznym uderzeniem zza narożnika pola karnego zaskoczyła bośniacką bramkarkę Ewelina Kamczyk, wreszcie Gabriela Grzywińska precyzyjną „bombą” bezpośrednio z rzutu wolnego ustaliła wynik.

Wygrana zespołu gospodarzy mogła być wyższa, bo Polki stworzyły jeszcze kilka bardzo groźnych sytuacji, w których dobrze zachowała się bramkarka gości.

8 listopada biało–czerwone przegrały na wyjeździe z Hiszpanią 1:3. To były ostatnie w tym roku mecze zespołu trenera Miłosza Stępińskiego. Hiszpania w ostatnim notowaniu światowego rankingu zajęła 12. miejsce, Polska – 35., a Bośnia i Hercegowina – 68.

Polska - Bośnia i Hercegowina 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marina Lukic (38, samobójcza), 2:0 Emilia Zdunek (64), 3:0 Ewelina Kamczyk (66), 4:0 Gabriela Grzywińska (80, wolny)

Polska: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Patrycja Balcerzak, Małgorzata Mesjasz, Gabriela Grzywińska, Martyna Wiankowska (46. Natalia Chudzik) - Ewelina Kamczyk, Sylwia Matysik (75. Dagmara Grad), Agnieszka Winczo (75. Ewa Pajor), Dominika Grabowska (80. Dominika Dereń) - Dżesika Jaszek (46. Emilia Zdunek).