Prestiżowa nagroda dla polskich siatkarzy

Siatkówka
Prestiżowa nagroda dla polskich siatkarzy
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski siatkarzy, która we wrześniu obroniła tytuł mistrza świata, uhonorowana została prestiżową nagrodą główną Europejskiego Klubu Biznesu Polska – Victoria Europae.

Kapituła Nagród Stowarzyszenia pod przewodnictwem prof. dr. hab. Elżbiety Mączyńskiej – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członkini Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP oraz Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, Victorię Europejską przyznała za obronę tytułu siatkarskich mistrzostw świata, rozsławianie Polski w świecie i znaczący wkład w budowanie siły wspólnoty narodowej.
 
Nagroda przyznawana jest osobom fizycznym, firmom, instytucjom, organizacjom społecznym i przedsięwzięciom, które w sposób szczególny przyczyniły się do podniesienia prestiżu Polski na arenie międzynarodowej.
Dotychczasowymi laureatami Nagrody Głównej –  Victoria Europae są premierzy Jerzy Buzek (2015) i Mateusz Morawiecki (2017) oraz Forum Ekonomiczne w Krynicy (2016).
 
W imieniu tegorocznego laureata – reprezentacji Polski mężczyzn – mistrzów świata 2018 nagrodę odebrał Mariusz Rokita – przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPS, który dziękując w imieniu nagrodzonych powiedział: 
 
"W imieniu mistrzów świata i Polskiego Związku Piłki Siatkowej pragnę serdecznie podziękować za ogromne wyróżnienie i honor otrzymania tak prestiżowej nagrody, jaką jest Victoria Europejska.
 
Nie będę krył – tak siatkarska reprezentacja Polski  mężczyzn zasłużyła na takie uhonorowanie.
 
W wielu obszarach naszego życia powtórzenie osiągnięcia, a szczególnie w sporcie jest bardzo trudne. Nasi siatkarze obronili mistrzowski tytuł i jest to wydarzenie bezprecedensowe w historii polskiego sportu.
 
Droga do mistrzostwa nie była łatwą. Podczas meczów w Warnie i Turynie przeżywaliśmy ogromne emocje. Były momenty, że nawet najwięksi optymiści mieli chwile zwątpienia.
 
Nasi dzielni zawodnicy nie zawiedli. Pokazali chart ducha, siłę woli i wielka sportową klasę. Dzięki Nim mogliśmy przeżyć wielka radość, ba euforię po wspaniałej victorii w meczu finałowym z Brazylią.
 
Naprawdę Polacy mogli – i są dumni, że ich drużyna narodowa dokonała tak kapitalnej rzeczy.
 
Drodzy Państwo! Szanowna Kapituło!
 
Nie mogę zagwarantować, ale mogę zapewnić, że nasi mistrzowie są bardzo ambitni i postarają się przysporzyć Kapitule pracy w następnych latach, czego Państwu i naszej reprezentacji serdecznie życzę."
 
RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie