Grosicki: Mecz towarzyski, ale wyjątkowo ważny. Obejrzyj konferencję reprezentacji Polski

Piłka nożna

- To będzie bardzo ważny mecz. Potrzebujemy zwycięstwa, by uwierzyć w swoje umiejętności - mówił podczas konferencji prasowej w Gdańsku Kamil Grosicki. W czwartek piłkarska reprezentacja Polski zagra towarzysko z Czechami. Piłkarz Hull City podkreśla, że po nieudanych meczach z Włochami i Portugalią w Lidze Narodów, Polacy zrobią wszystko, by wygrać. - Styl nie jest ważny, ważne jest dla nas zwycięstwo - dodał Grosicki. W konferencji prasowej uczestniczył też trener Jerzy Brzęczek

- Każdy mecz jest dla nas bardzo ważny i w każdym chcemy odnieść zwycięstwo. To jest jasna kwestia. Po tych dwóch ostatnich spotkaniach w Chorzowie, w których eksperymentowaliśmy, poszedł od nas jasny komunikat, że dla nas optymalne i skuteczne ustawienie, to jest to ze skrzydłowymi. Na pewno będziemy chcieli wykorzystać skrzydłowych w jutrzejszym meczu - mówił selekcjoner. 

 

W ostatnim meczu ligowym w Anglii Kamil Grosicki strzelił gola. Na zgrupowanie przyjechał podbudowany i zapewniał, że wraca do wysokiej dyspozycji.

 

- Cieszę się, że po ostatnim zgrupowaniu wywalczyłem sobie miejsce w podstawowej jedenastce w klubie. Mówiłem na poprzednim zgrupowaniu, że na kolejne przyjadę w lepszej formie i z taką przyjeżdżam. Będę to jednak musiał pokazać na boisku. Cieszę się, że gram, że jestem w dobrej dyspozycji, ale zawsze można więcej. Mecze w klubie, a mecze w reprezentacji to jednak inny poziom. Jutro na pewno będzie bardzo wysoki poziom. Będę musiał tak się zaprezentować, by pomóc drużynie, a po meczu być zadowolonym ze swojej gry.      

 

Trener zapytany o stan zdrowia polskich piłkarzy powiedział, że z Robertem Lewandowskim jest już wszystko w porządku. Niestety wciąż nie wiadomo, czy zagrać będą mogli Artur Jędrzejczyk i Sebastian Szymański. Decyzja dotycząca ich występu zapadnie tuz przed czwartkowym meczem.

 

Cała konferencja prasowa trenera Brzęczka i Kamila Grosickiego w załączonym materiale wideo. 

 

Transmisja meczu Polska - Czechy w czwartek w Polsacie Sport od godz. 17.50. Przedmeczowe studio już od 16.00 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze