Radwańska zakończyła karierę

Tenis
Radwańska zakończyła karierę
fot. PAP

Po trzynastu latach zawodowej gry Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Tenisistka poinformowała o swojej decyzji w oficjalnym oświadczeniu.

Radwańska to z pewnością jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich tenisistek. Rozegrała 863 spotkań (w tym 594 wygranych). Jako druga Polka w historii dotarła do finału Wimbledonu. Przegrała w nim z Sereną Williams. Trzy lata później zwyciężyła w mistrzostwach świata. Była wiceliderką rankingu WTA. Trzykrotnie wystąpiła na igrzyskach olimpijskich, ale nie osiągnęła na nich sukcesów.

 

Jej przygoda z tenisem rozpoczęła się w Gronau w Niemczech. W wieku sześciu lat wygrała pierwszy turniej dziecięcy. W roku 2005 uzyskaa status profejsonalny. Za czasów juniorskich triumfowała w dwóch wielkoszlemowych turniejach: Wimbledon 2005 i French Open 2006.

 

"Isia" była uwielbiana przez kibiców. Świadczyć o tym może fakt, że przez pięć lat z rzędu otrzymywała nagrody dla ulubionej tenisistki publiczności (2011, 2012, 2013, 2014, 2015). Zdobyła również wyróżnienia za debiut roku (2006), ulubiony profil na Facebooku (2012) i zagranie roku (2013, 2014, 2015, 2016, 2017).

 

Była już zawodniczka zapowiedziała, że nie rozstaje się z tenisem. Nie zdradziła jednak, czym będzie się zajmować po zakończeniu kariery.

 

Oficjalne oświadczenie Agnieszki Radwańskiej: 

 

"Kochani,

 

Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji.

 

Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie.

 

Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę.

 

Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną na dobre i na złe, rodzicom, siostrze, mojemu najlepszemu teamowi: Dawidowi, Tomkowi, Krzyśkowi, Jasonowi, moim sponsorom i partnerom – zawsze będę wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobiliście.

 

Aga"

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze