Liga Narodów: Spokojne zwycięstwo Mołdawii nad San Marino

Reprezentacja Mołdawii pokonała na wyjeździe San Marino 1:0 (0:0) w meczu piątej kolejki grupy 2 Dywizji D Ligi Narodów. Strzelcem jedynej bramki był wprowadzony w drugiej połowie Vitalie Damascan.

Piłkarze San Marino to zdecydowany autsajder grupy. Nie dość, że nie wygrali żadnego meczu, to jeszcze nie zdobyli nawet jednej bramki tracąc ich aż czternaście. Mołdawia z dorobkiem pięciu punktów utrzymywała kontakt z resztą stawki.

Od początku spotkania przewaga przyjezdnych była miażdżąca. Bardzo długo nie potrafili udokumentować tego golem. Udało im się to dopiero w 78. minucie po akcji dwóch zmienników. Alexandru Dedov zgrał piłkę wprost na głowę Vitalie Damascana, a ten spokojnie pokonał bramkarza gospodarzy.

W kolejnym starciu Mołdawia zmierzy się z Luksemburgiem, a San Marino stawi czoła liderowi grupy z Białorusi.

San Marino - Mołdawia 0:1 (0:0)
Bramka: Damascan 78'

San Marino: Elia Benedettini - Fabio Vitaioli, Davide Simoncini, Mirko Palazzi - Manuel Battistini, Lorenzo Lunadei, Enrico Golinucci, Marcello Mularoni, Andrea Grandoni - Nicola Nanni, Matteo Vitaioli

Mołdawia: Alexei Koselev - Veaceslav Posmac, Alexandru Epureanu, Oleg Reabciuk - Alexandru Gatcan, Catalin Carp - Alexandru Antoniuc (66' Alexandru Dedov), Artur Ionita, Eugeniu Cociuc (60' Constantin Sandu), Radu Ginsari - Ion Nicolaescu (46' Vitalie Damascan)

Żółte kartki: Vitaioli, Nanni - Gatcan