Mistrzostwa UE w boksie: Porażki Polaków

Sporty walki

Maciej Jóźwik (52 kg, Skorpion Szczecin) i Jarosław Iwanow (56 kg, Wisła Kraków) odpadli w ćwierćfinale odbywających się w Valladolid mistrzostw Unii Europejskiej.

Jóźwik przegrał 0:5 z Gruzinem Nodarim Darbaidze, który w ubiegłym sezonie boksował w limicie wagi papierowej (m.in. w lidze WSB), zaś Iwanow uległ w identycznym stosunku Irlandczykowi Kurtowi Walkerowi, który jest aktualnym brązowym medalistą mistrzostw Europy.

W środę udział w turnieju - także na ćwierćfinale - zakończył Aleksander Stawirej (+91 kg, Ziętek Team Kalisz).

Wcześniej awans do strefy medalowej zapewnili sobie: po dwóch wygranych walkach Filip Wąchała (69 kg, SAKO Gdańsk) i po jednym triumfie Radomir Obruśniak (60 kg, Róża Karlino). Na podstawie losowania w półfinale wagi 49 kg jest Jakub Słomiński (Wda Świecie).

Mistrzostwa Unii Europejskiej nie były rozgrywane od czterech lat. W 2014 roku w Sofii w kategorii ciężkiej (91 kg) złoty medal zdobył Igor Jakubowski, który kilka dni temu od zwycięstwa rozpoczął zawodową karierę pięściarską.