Babilon MMA 6: Historyczna walka o pas potwierdzona

Sporty walki
Babilon MMA 6: Historyczna walka o pas potwierdzona
fot. Babilon MMA

Daniel Skibiński (12-5, 2 KO, 2 Sub) zmierzy się z Pawłem Pawlakiem (14-3, 8 KO, 3 Sub) w walce wieczoru gali Babilon MMA 6, która odbędzie się 15 grudnia w podwarszawskim Raszynie. Stawką tego elektryzującego starcia będzie pas mistrza organizacji w kategorii półśredniej!

"Skiba" notuje imponującą serię sześciu zwycięstw z rzędu, w tym trzech dla organizacji Babilon MMA. W jej barwach zwycięża efektownie, o czym świadczą trzy bonusy. W debiucie Skibiński poddał Łukasza Szczerka rzadko spotykaną w MMA techniką "von flue choke". W drugim występie stoczył ringową wojnę z Davym Gallonem i pokonał Francuza na punkty. Starcie to zostało okrzyknięte walką wieczoru Babilon MMA 3.

 

W ostatnim pojedynku reprezentant Ankosu MMA Poznań zmiażdżył w 20 sekund Włocha Giovanniego Melillo, za co otrzymał nagrodę za nokaut wieczoru.

 

- Zasłużyłem na pojedynek o pas i zrobię wszystko, żeby go wywalczyć. Od dawna szykuję się do tej walki, więc o formę jestem spokojny. 15 grudnia zobaczycie nowego króla Babilon MMA - przekonuje Skibiński.

 

Pawlak po odejściu z UFC odniósł trzy zwycięstwa i doznał jednej porażki. W ostatnim pojedynku pokonał Rafała Lewonia, a obaj zawodnicy otrzymali bonus za starcie wieczoru. Wcześniej nie dał szans Adamowi Niedźwiedziowi. - Cieszę się bardzo, że dostałem szansę walki o pierwszy pas Babilon MMA. Jestem pewien, że z Danielem Skibińskim stoczymy efektowną walkę, po której pas zawiśnie na moich biodrach. To będzie najlepszy prezent na święta. Jestem w przygotowaniach od dwóch miesięcy, a dzięki współpracy z Artnox Fight zobaczycie najlepszą wersję mojej osoby - mówi Pawlak.

 

- Mam nadzieję, że Skibiński i Pawlak dadzą kibicom polską walkę roku w dywizji półśredniej. To zestawienie jest ukłonem właśnie w stronę fanów, którzy mocno o nie zabiegali. To nasz gwiazdkowy prezent dla nich - mówi Tomasz Babiloński.

 

W karcie walk znajdzie się również miejsce dla innych gwiazd organizacji Babilon MMA. Bilety można nabywać w serwisie eventim.pl. Tradycyjnie już galę będzie można oglądać na antenach grupy Polsat.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie