Kołtoń: W pomeczowych wywiadach Brzęczek rozmija się z rzeczywistością

Piłka nożna

Reprezentacja Polski przegrała towarzyski mecz z reprezentacją Czech (0:1) w Gdańsku. Był to już piąty mecz pod wodzą Jerzego Brzęczka, który pozostaje bez zwycięstwa. Roman Kołtoń na kanale Prawda Futbolu podjął się oceny pracy selekcjonera, który nie powinien już dostawać taryfy ulgowej...

- Nasza reprezentacja będzie silna. O to jestem spokojny - powiedział Brzęczek kilka minut po zakończeniu spotkania z Czechami.
 
- Słuchałem tego, co mówili polscy piłkarze w pomeczowych rozmowach. To wszystko było oderwane od rzeczywistości. A sygnał do tego, żeby mówić tak, a nie inaczej, dał sam Jerzy Brzęczek. Nie wiem, czy oni się umówili... Selekcjoner próbuje coś zrobić, jednak już drugi raz za swojej kadencji rozmija się z rzeczywistością. Tak było po spotkaniu z Portugalią (2:3) w Chorzowie, tak było też po meczu z Czechami w Gdańsku. On zaczarował rzeczywistość. Powiedział, że było wiele świetnych momentów, mnóstwo sytuacji i graliśmy dobrze - stwierdził Kołtoń.
 
Bilans Brzęczka w reprezentacji jest niestety bardzo zły: 0-2-3. Selekcjoner nie wygrał jeszcze z kadrą spotkania. Na dodatek, odezwały się stare demony, jeśli chodzi o sytuację kadrową...
 
- Róbmy coś, żeby zmienić oblicze tej kadry! Jeśli miałbym oceniać Brzęczka za to spotkanie, waham się między dwójką a trójką. To jest źle rozegrany mecz, także jeśli chodzi o zmiany. Logika nie pozwala zdjąć Frankowskiego z boiska... Szacunek dla Błaszczykowskiego będę miał do końca świata, ale jego fizyczność nie pozwala mu grać już na odpowiednim poziomie. Nie jest w stanie zrobić sprintu i wygrać dryblingu. To jest coś, co powtarzam bez przerwy. My kibice przejmujemy się reprezentacją. Nie powinno być piłkarzy, którzy nie grają w klubach. Brzęczek mówi jednak: nasi piłkarze mają problemy w klubach i sytuacja jest jaka jest. Taka sytuacja powtarza się na zgrupowaniach we wrześniu, w październiku i w listopadzie. Dalej brniemy w stare problemy - zakończył Kołtoń.
 
Cała odcinek po meczu z Czechami na kanale Prawda Futbolu.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze