Lech Poznań poszedł na kompromis z Nawałką! Obejmie klub w styczniu

Piłka nożna
Lech Poznań poszedł na kompromis z Nawałką! Obejmie klub w styczniu
fot. CyfraSport

Negocjacje między Adamem Nawałką a Lechem Poznań trwały niezwykle długo, jednak prawdopodobnie poznaliśmy ich finał. Według "Gazety Wyborczej" strony doszły do porozumienia, a były selekcjoner ma objąć funkcję trenera pierwszej drużyny z dniem 1 stycznia 2019. Do tej pory za sterami "Kolejorza" stał będzie Dariusz Żuraw.

Głównym kandydatem na zastąpienie zwolnionego Ivana Djurdjevicia dość nieoczekiwanie został Nawałka. Były selekcjoner był zainteresowany krótkotrwałą umową, mając na uwadze przyszłość za granicą. 61-latek spotkał się z władzami Lecha i po wielu godzinach negocjacji piłeczka była po stronie "Kolejorza".
 
Długo jednak do mediów nie docierały żadne informacje na temat byłego selekcjonera, mówiono także o innych kandydaturach. Wśród potencjalnych zastępców Djurdjevicia wymieniano między innymi słoweńskiego trenera Matjaza Keka.
 
Według "Gazety Wyborczej", Nawałka ma objąć Lecha z dniem 1 stycznia. "Kolejorz" chciał, aby 61-latek poprowadził zespół już teraz, jednak ten twierdził, że to niemożliwe. Obie strony doszły do kompromisu i po kilku tygodniach pod wodzą Żurawia, do gry wkroczy były selekcjoner.
 
Wiele wskazuje na to, że Lech nie będzie musiał zwalniać analityków i trenera przygotowania fizycznego Andrzeja Kasprzaka, by zrobić miejsce dla współpracowników narzuconych przez Nawałkę. Mieli to być między innymi asystenci Bogdan Zając i Jarosław Tkocz oraz trener przygotowania fizycznego Remigiusz Rzepka, doskonale znani polskim kibicom z kadry.
ch, Polsat Sport, Gazeta Wyborcza
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie