Liga Narodów: Dania awansowała do Dywizji A

Reprezentacja Danii pokonała na wyjeździe Walię 2:1 w meczu grupy 4 Dywizji B Ligi Narodów. Dzięki tej wygranej zapewniła sobie awans do Dywizji A.

Po trzech meczach Walijczycy mieli na koncie sześć punktów i zajmowali pierwsze miejsce w grupie. Ich piątkowy rywal miał dwa oczka mniej, ale również jedno spotkanie więcej do rozegrania. To oznaczało, że wygrana zapewniłaby zwycięzcy awans do Dywizji A.

Stawka spotkania była więc duża. W pierwszej połowie było mnóstwo walki, a w lepszych nastrojach na przerwę schodzili goście. Zaczęło się od straty Toma Lawrence'a. Duńczycy bardzo szybko przetransportowali piłkę na połowę rywali, a po zagraniu Yussufa Poulsena do siatki trafił Nicolai Jorgensen.

Druga część gry należała do Walii, ale nie miało to żadnego przełożenia na bramki. Tę w końcu zdobyli goście. I to po raz kolejny w końcówce. Tym razem katem został Martin Braithwaite, który zachował się kapitalnie po dobrym wykonaniu rzutu z autu.

Walijczycy nie odpuścili i kilkadziesiąt sekund później w końcu dopięli swego. Długie podanie od Ashleya Williamsa trafiło do Garetha Bale'a, a ten minął bramkarza i trafił do pustej siatki. Na więcej nie starczyło już czasu.

Dzięki tej wygranej Dania zapewniła sobie awans do Dywizji A Ligi Narodów.

Walia - Dania 1:2 (0:1)

Bramki: Bale 89 - Jorgensen 42, Braithwaite 88.

Walia: Wayne Hennessey - Connor Roberts, Ashley Williams, James Chester (50. Ethan Ampadu), Paul Dummett (38. Chris Gunter) - Joe Allen, Aaron Ramsey - David Brooks, Gareth Bale, Tom Lawrence - Tyler Roberts (68. Harry Wilson).

Dania: Kasper Schmeichel - Henrik Dalsgaard, Andreas Christensen, Mathias Jorgensen, Jens Stryger Larsen - Christian Eriksen, Lasse Schone (79. Lukas Lerager), Thomas Delaney, Martin Braithwaite - Nicolai Jorgensen (70. Kasper Dolberg), Yussuf Poulsen.

Żółte kartki: Dummett, Lawrence, Ampadu, Williams - Dalsgaard, Delaney, Dolberg.