Liga Narodów: Odrodzona Holandia ograła mistrzów świata! Spadek Niemców

Fantastyczny występ reprezentacji Holandii! Ronald Koeman tchnął w Oranje nowe życie i po świetnych 90 minutach ograli oni bezradnych tego wieczora mistrzów świata. Do siatki Hugo Llorisa trafiali Georginio Wijnaldum i Memphis Depay, który w imponującym stylu zamienił rzut karny na gola w ostatnich sekundach spotkania. Zwycięstwo Holendrów oznacza spadek Niemców do dywizji B.

Największym zwycięzcą spotkania Holandii z Francją na De Kuip mogła być... reprezentacja Niemiec, która liczyła na wpadkę Oranje przed własną publicznością. Wówczas nasi zachodni sąsiedzi mogliby w bezpośrednim starciu z Holendrami wywalczyć pozostanie w dywizji A Ligi Narodów.

Nic takiego jednak nie będzie miało miejsca, bowiem zespół Koemana zagrał fantastyczne zawody z mistrzami świata i po zwycięstwie 2:0 może nawet zająć pierwsze miejsce w grupie 1. Tym samym Pomarańczowi przerwali serię 15 meczów Trójkolorowych bez porażki.

Niezwykle uporządkowana gra w środku pola, dwóch wieżowców dyrygujących linią defensywną i wielki luz w poczynaniach ofensywnych. Po ubogich latach do holenderskiego futbolu znowu wróciła radość, a wszystko to dzięki myśli szkoleniowej Koemana, który dał reprezentacji drugie życie.

Po pokonaniu reprezentacji Niemiec, tym razem Holendrzy zaskoczyli mistrzów świata. Gospodarze wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, gdy Wijnaldum dobił strzał Ryana Babela. Holendrzy grali z polotem i fantazją, a kropkę nad "i" postawili w ostatnich sekundach spotkania. Z jedenastu metrów z ogromnym luzem do siatki trafił jeden z najlepszych na boisku Depay.

Niezwykle wymowne były obrazki niemocy ofensywnych zawodników Tricolores. Młodziutki Matthijs de Ligt doskonale radził sobie w tym spotkaniu z Kylianem Mbappe, z kolei Antoine Griezmann został wyłączony z gry przez Virgila van Dijka.

Holandia - Francja 2:0 (1:0)

Bramki: Wijnaldum 44, Depay 90+6 (k)

Holandia: Jasper Cillessen - Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Virgil Van Dijk, Daley Blind - Marten de Roon, Frenkie de Jong, Georinio Wijnaldum (89. Tony Vilhena) - Steven Bergwijn (86. Quincy Promes), Memphis Depay, Ryan Babel (90+2. Nathan Ake 90+2)

Francja: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Presnel Kimpembe, Raphael Varane, Lucas Digne - N'Golo Kante, Blaise Matuidi (65. Moussa Sissoko), Steven Nzonzi (81. Tanguy Ndombele) - Antoine Griezmann, Kylian Mbappe, Olivier Giroud (65. Ousmane Dembele)

Żółte kartki: Wijnaldum - Pavard, Digne, Kante, Dembele