El. ME U-21: Portugalczycy "niemal pewni" awansu

Piłka nożna

Media w Portugalii oraz piłkarze reprezentacji młodzieżowej tego kraju zgodnie podkreślają po piątkowej wygranej w Zabrzu z Polską 1:0, że są już “niemal pewni” awansu na mistrzostwa Europy do lat 21. Porażkę w dwumeczu uznają za mało prawdopodobną.

Dziennikarze największej portugalskiej gazety "Correio da Manha" wskazują, że podopieczni Rui Jorge'a zaprezentowali bardzo poukładany futbol w piątkowym meczu z Polską. Cytują portugalskiego szkoleniowca i rodzimych piłkarzy, którzy są już “niemal pewni” awansu na ME do lat 21.

 

Stołeczny dziennik wskazuje, że polscy piłkarze po straconej w 30. minucie spotkania bramce, wbrew pozorom nie stali się groźniejszym zespołem i zamiast zintensyfikować grę, atakowali w sposób "apatyczny".

 

"Record", największa sportowa gazeta Portugalii, uważa, że bramka zdobyta w Zabrzu była na wagę złota i znacznie przybliżyła gości do awansu. Dziennik cytuje napastnika Joao Felixa, który wskazał, że dużym sukcesem Portugalczyków było niedopuszczenie Polaków do dogodnych okazji strzeleckich i powrót z Zabrza bez straconego gola.

 

Wydawana w stolicy gazeta jest już niemal pewna, że po zdobyciu przez Diogo Jotę zwycięskiej bramki w Zabrzu, Portugalczycy grając rewanż przed własną publicznością nie dadzą biało-czerwonym wyrwać sobie awansu. - Jota zarezerwował nam wczoraj bilety na wyjazd na mistrzostwa Europy - podsumował piątkowy mecz "Record".

 

Inny dziennik "Diario de Noticias" oraz telewizja CM TV przypominają, że Portugalia już przed meczem w Zabrzu była zdecydowanym faworytem barażu. - Polska wyszła z drugiego miejsca w swojej grupie, przegrywając rywalizację z silną Danią. To solidny zespół, ale zbyt słaby, aby pokonać ekipę Rui Jorge'a. Gdyby biało-czerwonym udało się wyjść zwycięsko z dwumeczu z naszą młodzieżówką, byłaby to naprawdę bardzo duża niespodzianka - ocenili reporterzy telewizji CM TV relacjonującej piątkowy mecz.

 

"Diario de Noticias" przypomina tymczasem przed wtorkowym rewanżem w Chaves, iż podopieczni Jorge'a jeśli awansują na ME, staną przed historyczną szansą zdobycia trofeum najlepszej ekipy kontynentu do lat 21. - To jedyne trofeum mistrzostw Europy mężczyzn, jakiego Portugalii jeszcze nie udało się zdobyć - napisała w sobotę stołeczna gazeta.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze