FEN 23: Muszyński z Kaczmarczykiem kolejnymi bohaterami gali

Sporty walki
FEN 23: Muszyński z Kaczmarczykiem kolejnymi bohaterami gali
fot. FEN

Kacper Muszyński (11-1-1) stanie w klatce naprzeciwko Łukasza Kaczmarczyka (12-4) podczas gali Fight Exclusive Night 23, która 12 stycznia odbędzie się w hali RCS w Lubinie. Limit wagowy debiutujących w federacji zawodników w formule K-1 to 70 kilogramów.

Muszyński to jeden z najzdolniejszych polskich zawodników w formule K-1 młodego pokolenia. Fighter reprezentujący klub Armia Polkowice ma dopiero 20 lat, a już może pochwalić się wieloma sukcesami. W 2013 roku został mistrzem Europy juniorów młodszych, w późniejszych latach dwukrotnie sięgał po Puchar Świata. W międzyczasie dołożył do trofeów jeszcze tytuł wicemistrza świata. We wrześniu 2018 roku pokonał Tomasa Drabika i odniósł swoje kolejne zwycięstwo, które tylko pokazało, że Muszyński jest zawodnikiem "z papierami" na osiągnięcie w sporcie wielkich sukcesów.

 

Kaczmarczyk to wielokrotny mistrz Polski. Ostatni tytuł na krajowym podwórku zdobył w marcu 2018 roku. Zawodnik klubu Gym-Fight Wrocław jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Świata WAKO, mistrzem Europy oraz medalistą mistrzostw świata. Kibice z Dolnego Śląska kochają go za agresywny styl, nieszablonowość oraz emocje, które dostarczają jego pojedynki. "Kaczor" ma w swoim dorobku ponadto 170 pojedynków amatorskich.

 

Karta walk FEN 23:

 

Norman Parke VS TBA -74 kg

Marcin Zontek VS Marcin Sianos -120 kg

Łukasz Pławecki VS Dominik Zadora – 77 kg* K-1

Tymoteusz Łopaczyk VS Szymon Dusza -77 kg

Wojciech Wierzbicki VS TBA -77 kg K-1

Eliasz Jankowski VS TBA -67 kg K-1

TBA VS TBA

Kacper Muszyński VS Łukasz Kaczmarczyk -70 kg K-1

Bartosz Hassa VS Mariusz Lach -61 kg K-1

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze