Liga Narodów: Spadek Turcji. Szwecja ciągle w grze o awans

Reprezentacja Turcji spadła z Dywizji B Ligi Narodów po porażce ze Szwecją (0:1) w meczu czwartej kolejki. Dzięki temu "Trzy Korony" cały czas mogą awansować o szczebel wyżej. Muszą jednak pokonać we wtorek Rosję.

Szwedzi mieli przed spotkaniem szansę nawet na awans do Dywizji A, ale musieli pokonać zarówno Turków w sobotę, jak i Rosjan we wtorek. Z kolei ci pierwsi walczyli o to, by nie spaść o poziom niżej. Potrzebowali po prostu zwycięstwa, żeby uniknąć nerwowego spoglądania na wynik kilka dni później.

To im się jednak nie udało. Szwedzi dominowali zwłaszcza po przerwie, a w 71 minucie dopięli swego. W polu karnym padł Marcus Berg, a sędzia István Kovács wskazał na jedenasty metr. Andreas Granqvist się nie pomylił.

Dzięki tej wygranej Szwecja ciągle liczy się w walce o awans. Turcja w kolejnej edycji zagra za to w Dywizji C.

Turcja - Szwecja 0:1 (0:0)

Bramka: Granqvist 71 (k)

Turcja: Sinan Bolat - Zeki Celik, Kaan Ayhan, Caglar Soyuncu, Hasan Ali Kaldirim (87 Omer Bayram) - Okay Yokuslu - Cengiz Under, Mahmut Tekdemir, Yunus Malli, Hakan Calhanoglu - Cenk Tosun.

Szwecja: Robin Olsen - Mikael Lustig, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson - Sebastian Larsson, Jakob Johansson, Albin Ekdal, Martin Olsson - Viktor Claesson (90 Isaac Kiese Thelin), Marcus Berg.

Żółte kartki: Ekdal, Granqvist.