Puchar Polski: Triumf Łyczbińskiej i Rajskiego w Gdańsku

Floreciści Hanna Łyczbińska (AZS UAM Poznań) Leszek Rajski (Wrocławianie) wygrali w Gdańsku drugi w tym sezonie turniej zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski KGHM Tour - O Puchar JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

W finale Łyczbińska wygrała 15:8 ze swoją klubową koleżanką Martyną Długosz, natomiast Rajski pokonał 15:3 Piotra Jandę (AZS AWFiS Gdańsk). Łyczbińska po raz drugi okazała się najlepsza w zawodach Pucharu Polski KGHM Tour – pod koniec września także w Gdańsku w decydującym pojedynku zwyciężyła Julię Walczyk (Zjednoczeni Pabianice).

Z kolei w pierwszej imprezie tego cyklu Rajski zajął drugie miejsce. Na początku października we Wrocławiu 35-letni florecista musiał uznać wyższość młodszego o 14 lat swojego klubowego kolegi Andrzeja Rządkowskiego. Ten ostatni do Gdańska jednak nie przyjechał.

W drugim turnieju PP na trzecich pozycjach uplasowali się Magdalena Ławska (Wrocławianie) i Rosjanka Ałła Gołokolenko oraz Krystian Gryglewski (Fundacja Gdańskiej Szkoły Floretu) i Paweł Szumielewicz (Wrocławianie).

W zawodach wzięło udział 57 zawodniczek w czterech krajów i 14 klubów oraz 65 zawodników z sześciu państw i 16 klubów.