Alpejski PŚ: Hirscher zwyciężył w slalomie w Levi

Słynny austriacki alpejczyk Marcel Hirscher zwyciężył w slalomie narciarskiego Pucharu Świata w fińskim Levi. To jego 59. wygrana w karierze, w tym 28. w tej konkurencji.

W niedzielnych zawodach Hirscher uzyskał czas 1.51,04 i wyprzedził o dziewięć setnych sekundy Norwega Henrika Kristoffersena. Na trzeciej pozycji, ze stratą 1,41, uplasował się Szwed Andre Myhrer.

W poprzednim sezonie Austriak triumfował w klasyfikacji generalnej PŚ, a ponadto był najlepszy w slalomie i slalomie gigancie. Hirscher zdobył dwa złote medale igrzysk w Pjongczangu, w gigancie i superkombinacji.

29-letni Hirscher jest kandydatem do zdobycia ósmej Kryształowej Kuli. W Levi był najlepszy w obu przejazdach, w pierwszym pokonał Kristoffersena o 0,07, a w drugim o 0,02 s.

Myhrer na półmetku był dziewiąty, a na podium "wskoczył" po wypadnięciu z trasy zajmującego trzecią lokatę Francuza Clementa Noela.

W pierwszym przejeździe 51. miejsce zajął Michał Jasiczek i nie zakwalifikował się do drugiego.

Nieźle w Finlandii zaprezentował się startujący z odległym, 75. numerem Bułgar Albert Popow, który został sklasyfikowany na 20. pozycji.