"Football's Coming Home"! Wembley oszalało po awansie Anglii (WIDEO)

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii miała być miłym dodatkiem do Chorwacji i Hiszpanii w grupie 4 Dywizji A Ligi Narodów. Tymczasem podopieczni Garetha Southgate'a zakończyli zmagania na pierwszym miejscu i zagrają w turnieju finałowym.

Nowe rozgrywki nie zaczęły się dla czwartej drużyny świata zbyt udanie - w pierwszej kolejce na Wembley wygrała Hiszpania. Później Anglicy urwali Chorwacji punkt na jej terenie i jak się okazało był to moment kluczowy. Poźniej dość niespodziewanie wypunktowali Hiszpanów na ich terenie, a przed rewanżowym starciem z Luką Modricem i spółką mieli wszystko w swoich rękach. Zwycięstwo zapewniłoby im pierwsze miejsce.

 

I tak się stało, choć nie było łatwo. Goście prowadzili po golu Andreja Kramarica, ale w końcówce do siatki trafili Jesse Lingard oraz Harry Kane. Gospodarze utrzymali korzystny rezultat do ostatniej minuty i mogli rozpocząć szaloną radość. Fani "Synów Albionu" są spragnieni jakichkolwiek sukcesów na szczeblu reprezentacyjnym, a wygranie grupy z takimi potęgami jest znaczącym osiągnięciem i ładnym podsumowaniem udanego 2018 roku.

 

Po zakończonym spotkaniu kibice na Wembley mogli świętować. Robili to w rytm słynnego utworu zespołu The Lightning Seeds - "Three Lions (Football's Coming Home). Piosenka była wielkim hitem podczas mundialu w Rosji. Określana jest jako hymn reprezentacji Anglii.

 

- Nigdy nie widziałem takiego Wembley - powiedział Kane.

 

Wszystko w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze