Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną. "Najszybsza trenerka na świecie"

Zimowe
Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną. "Najszybsza trenerka na świecie"
fot. Cyfrasport

Justyna Kowalczyk wygrała bieg narciarski na 10 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu FIS w fińskiej Saariselce. Asystentka trenera Aleksandra Wierietielnego ma podwójne powody do zadowolenia, bo dobrze spisały się też ich podopieczne.

"Spiker dziś mówił: najszybsza trenerka na świecie" - napisała Kowalczyk na Twitterze, która od tego sezonu koncentruje się na pracy szkoleniowej, ale nie wyklucza, że wystartuje w sztafecie podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Seefeld.

 

 

Dwukrotna mistrzyni olimpijska z przewagą 41,6 s wyprzedziła Jelenę Kołominę z Kazachstanu, a trzecia była Białorusinka Anastazja Kiryłowa - strata 1.03,9. Tuż za podium znalazła się Monika Skinder - 1.09,1, a piąta była Izabela Marcisz - 1.13,7.

 

Marcisz bardzo dobrze pobiegła w sobotę. Na 5 km "łyżwą" była druga, 12,4 s za Austriaczką Teresą Stadtlober i 13,8 s przed trzecią Kowalczyk. 18-latka uzyskała dzięki temu 45,11 FIS punktów (im mniej, tym lepiej). To jej najlepszy wynik w karierze, w dodatku uprawniający do rywalizacji w Pucharze Świata.

 

- To są drobne kroki, ale dają sporą nadzieję, że za dwa, trzy sezony w dorosłym bieganiu będzie przyzwoicie - skomentowała Kowalczyk.

 

W rozgrywanym również w sobotę sprincie najlepsza była natomiast Skinder.

 

Zmagania o Puchar Świata w sezonie 2018/19 rozpoczną się w weekend 24-25 listopada w fińskim Kuusamo.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze