Od 17:18 do... 25:18! Efektowny Pietraszko i chwilowa niemoc siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (WIDEO)

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla ograli w Olsztynie ekipę Indykpolu AZS 3:1, jednak w końcówce trzeciego seta przydarzyła się im czarna seria, rzadko spotykana na takim poziomie. Osiem ostatnich akcji w tej partii wygrali olsztynianie, a w roli głównej wystąpił środkowy Paweł Pietraszko.

Zaczęło się od ataku Pawła Pietraszko (18:18), po chwili środkowy olsztynian powędrował w pole zagrywki, a jastrzębianie popełnili błąd w kolejnej akcji (19:18). Gdy Pietraszko popisał się asem serwisowym (20:18), Ferdinando De Giorgi poprosił o czas, a Jakuba Buckiego zastąpił Dawid Konarski. Zabiegi szkoleniowca jastrzębian na niewiele się zdały. Po przerwie skutecznie zaatakował Miłosz Zniszczoł (21:18), Pietraszko znów posłał asa, tym razem po taśmie (22:18), a w kolejnej akcji w ataku pomylił się Christian Fromm (23:18). Piłkę setową wywalczył skutecznym atakiem Robbert Andringa (24:18), a partię asem zakończył Pietraszko (25:18).

Przebieg trzeciej partii wyraźnie podrażnił siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. W czwartym secie nie pozwolili rywalom dojść do głosu, gospodarze gładko przegrali 14:25 i trzy punkty pojechały do Jastrzębia-Zdroju.

Seria olsztynian w załączonym materiale wideo.