PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport

Czas na kolejne siatkarskie emocje związane z meczami PlusLigi. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się przed własną publicznością z Jastrzębskim Węglem. Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel w Polsacie Sport News.

Drużyna Jastrzębskiego Węgla dobrze rozpoczęła sezon 2018/2019. W pierwszych siedmiu kolejkach odniosła pięć zwycięstw i zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli PlusLigi. Uległa jedynie rewelacji pierwszej części PlusLigi, Stoczni Szczecin, oraz bezbłędnej w tym okresie ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju przystąpią więc do starcia z Indykpolem AZS-em w niezłych humorach i z chęcią odegrania się na rywalach za porażkę 0:3 w Olsztynie w ubiegłym sezonie.

 

– Dorobek punktowy osiągnięty w tych spotkaniach jest zadowalający. Widzimy jaka jest sytuacja w tabeli, więc punkty na pewno są ważne. Natomiast równie istotna jest poprawa naszej gry. ZAKSA jest w tym momencie najlepszym zespołem w lidze i gra się z nimi bardzo ciężko. Ogólnie rzecz biorąc, idziemy w dobrym kierunku – powiedział w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu trener "Jastrzębian" Ferdinando De Giorgi.

 

W ostatnim czasie terminarz JW obfituje też w starcia włoskich szkoleniowców – najpierw „Fefe” mierzył się z Roberto Piazzą, który dowodzi PGE Skrą, następnie z Andreą Gardinim z ZAKSY, potem – Andreą Anastasim z Trefla, a w niedzielę czeka go pojedynek z Roberto Santillim z Indykpolu AZS-u Olsztyn. – Lubię te mecze z zespołami, którymi kierują z ławki trenerzy z Italii. Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, więc są to przyjemne potyczki. Niestety, wiem też, że ich drużyny są zwykle bardzo dobrze przygotowane do meczów, bo znam jakość pracy tych trenerów – uśmiecha się były selekcjoner reprezentacji Polski.

 

- Chciałbym, abyśmy zagrali to spotkanie na bardzo wysokim poziomie – mówi włoski szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn. – Ekipa Jastrzębskiego gra w tym sezonie bardzo dobrze i musimy być przygotowani na nich w stu procentach. Dla mnie to też szczególne spotkanie, ponieważ w przeszłości byłem ich trenerem (sezony 2007-2010). Chciałbym, abyśmy pokazali jeszcze lepszą grę i wygrali niedzielne spotkanie! - zaznaczył Santilli. Jego ekipa w tym sezonie PlusLigi jak na razie wygrała trzy spotkania i poniosła cztery porażki. Taki bilans sprawia, że olsztynianie plasują się na ósmej lokacie.

 

Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel w Polsacie Sport News od godziny 14:45.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze