Serie A1: BCC Castellana Grotte - Sir Safety Perugia. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
Serie A1: BCC Castellana Grotte - Sir Safety Perugia. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP

Powiedzieć, że to starcie Dawida z Goliatem, to jak nic powiedzieć. W 8. kolejce siatarskiej Serie A1 ostatni zespół w tabeli BCC Castellana Grotte zmierzy się z niepokonanym liderem rozgrywek Sir Safety Perugia. Będzie to także pojedynek dwóch reprezentantów Polski - Wojciecha Włodarczyka i Wilfredo Leona. Czy mistrzowie Włoch udowodnią swoją wyższość? A może będziemy świadkami sensacji sezonu? Transmisja meczu na Polsatsport.pl.

Gospodarze tej rywalizacji zamykają ligową stawkę z mizernym dorobkiem dwóch punktów oraz bilansem sześciu porażek w sześciu rozegranych meczach. Szansa, aby przerwać fatalną passę w niedzielny wieczór wydaje się być znikoma, bowiem zawita do nich absolutny lider, mistrz Włoch i niepokonany jak dotąd zespół z Perugii, który każdego kolejnego przeciwnika miażdży jak walec.

 

Warto jednak skupić swoją uwagę na tym spotkaniu, chociażby ze względu na dyspozycję Biało-Czerwonych. Po stronie miejscowych jest nim Wojciech Włodarczyk, a innym akcentem - znanym z polskich parkietów jest Marco Falaschi, który niedawno występował w gdańskim Lotosie. Po drugiej stronie barykady widnieje oczywiście plejada gwiazd z Wilfredo Leonem na czele, który od początku rozgrywek nie zwalnia tempa, zgarniając seryjnie nagrody MVP, siatkarza miesiąca, ale przede wszystkim prowadząc swój team do zwycięstw.

 

Przyszły reprezentant naszego kraju to jednak nie wszystko. - Leon to wspaniała indywidualność, lecz indywidualność może wygrać dwa, trzy mecze, ale nie cały sezon - powiedział jakiś czas temu opiekun Sir Safety, Lorenzo Bernardi. Doświadczony, były szkoleniowiec m.in. Jastrzębskiego Węgla miał tu pewnie na myśli takich zawodników jak Aleksandar Atanasijević, Luciano De Cecco, Marko Podrascanin i Massimo Colaci.

 

W poprzedniej kolejce Perugia wygrała w czterech setach z Azimut Modena i z dorobkiem kompletu 21 punktów jest liderem tabeli. Obie ekipy dzieli przepaść i każdy inny scenariusz niż pewny triumf gości będzie można uznać na dużą sensację. Podopieczni Paolo Tofoliego zrobią wszystko, aby nie był to jednostronny bój, ale przekonamy się czy starczy im argumentów.

 

Transmisja meczu BCC Castellana Grotte - Sir Safety Conad Perugia od godz. 18:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze