Anastasi: Jesteśmy inną drużyną od tej, która wywalczyła awans do Ligi Mistrzów

Siatkówka
Anastasi: Jesteśmy inną drużyną od tej, która wywalczyła awans do Ligi Mistrzów
fot. PAP

Przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów w Bełchatowie z PGE Skrą trener siatkarzy Trefla Gdańsk nie ukrywa, że głównym celem jego zespołu jest zdobywanie doświadczenia. - W porównaniu do poprzedniego sezonu nasz skład bardzo się zmienił - przyznał Andrea Anastasi.

Do meczu Ligi Mistrzów z PGE Skrą, który rozpocznie się w Bełchatowie we wtorek o godz. 18, zawodnicy Trefla przystąpią po dwóch porażkach w ekstraklasie – 0:3 na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem oraz 1:3 we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów.

 

- Przed spotkaniem ze Skrą nie myślę o wyniku, tylko przede wszystkim o tym, żebyśmy zaprezentowali dobrą siatkówkę, ponieważ w dwóch ostatnich meczach nasza gra nie wyglądała tak, jakbym sobie tego życzył. Skupiam się bardziej na tym, jak powinniśmy w Bełchatowie wypaść niż na rezultacie. Skra to świetna drużyna z wieloma utalentowanymi graczami i na pewno nie będzie to dla nas łatwy mecz. Podstawą musi być po prostu nasza lepsza gra – powiedział Anastasi.

 

W ciągu miesiąca te drużyny zmierzą się ze sobą po raz trzeci i to w trzech różnych rozgrywkach. Dwie wcześniejsze konfrontacje zakończyły się triumfem mistrzów Polski, którzy 20 października w ekstraklasie wygrali we własnej hali 3:2, natomiast cztery dni później okazali się lepsi 3:0 w meczu, którego stawką był Superpuchar Polski.

 

- Jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż Bełchatów i na razie poszukujemy naszego poziomu oraz dobrej gry. Skra to drużyna z dużym doświadczeniem, wieloma mistrzami świata oraz bardzo utalentowanymi zawodnikami, która przystępuje do rozgrywek Ligi Mistrzów z ambitnymi planami. My mamy zupełnie inne oczekiwania – podkreślił.

 

Poza polskimi zespołami w grupie D LM znalazły się także mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys oraz mistrz Belgii Greenyard Maaseik.

 

- W każdym meczu mamy szansę osiągnąć korzystny wynik i zrobimy wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale naszym głównym celem jest zdobywanie doświadczenia, bo dzięki temu nasi zawodnicy będą podnosili swój poziom. W porównaniu do poprzedniego sezonu nasz skład bardzo się zmienił i jesteśmy zupełnie inną drużyną od tej, która wywalczyła awans do Ligi Mistrzów – stwierdził.

 

Trefl po raz drugi weźmie udział w tych rozgrywkach. W LM zadebiutował, jako wicemistrz Polski, w sezonie 2015/2016 i w grupie wygrał pięć z sześciu meczów. Gdańszczanie awansowali do fazy TOP12, w której musieli uznać wyższość Zenitu Kazań.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze