KSW 46: Mańkowski wypadł z karty walk. Kolejny mistrz wystąpi w Gliwicach!

Sporty walki

Najlepsza karta walk w historii KSW będzie jeszcze mocniejsza. Na KSW 46: Khalidov vs Narkun 2 w Gliwicach zawalczy mistrz KSW w kategorii półśredniej Roberto Soldić (14-3, 12 KO, 1 Sub), jego rywalem będzie Vinicius Bohrer (16-6, 2 KO, 13 Sub). 1 grudnia w Arenie Gliwice panowie spotkają się w umownym limicie do 80 kilogramów.

Pojedynek Soldić vs Bohrer wskakuje w miejsce pojedynku Borys Mańkowski vs Bruce Souto, do którego nie dojdzie na gali KSW 46 z powodu kontuzji Polaka.

 

Chorwacki "Robocop" uznawany jest za jeden z największych talentów na Starym Kontynencie. 23-latek trenujący na co dzień w UFD Gym zadebiutował w KSW na gali KSW 41 w Katowicach. Soldić również w ostatniej chwili wskoczył do walki wieczoru i stanął naprzeciw ówczesnego mistrza Borysa Mańkowskiego i spektakularnie go zdetronizował. W kolejnym pojedynku podopieczny Ivana Dijakovicia zmierzył się z Dricusem du Plessisem i przegrał w drugiej rundzie, ale już na KSW 45 w Londynie, po genialnym boju, zrewanżował się Afrykanerowi i ponownie sięgnął po pas.

 

Jego rywalem będzie brazylijski specjalista od duszeń, Vinicius Bohrer. 30-latek z Volta Redonda ma na koncie 15 wygranych przed czasem, z czego aż 13 przez poddania. Zawodnik Tata Figh Team jest niezwykle niebezpieczny od pierwszych minut starcia, o czym świadczy aż 12 zwycięstw w pierwszej rundzie. Posiadacz czarnego pasa w BJJ pokonał sześciu z ostatnich siedmiu rywali, a z jego skutecznym jiu-jitsu nie poradził sobie między innymi Bruce Souto, który miał zmierzyć się pierwotnie z Borysem Mańkowskim na tej karcie.

 

 

O KSW 46:

 

Walką wieczoru gali KSW 46 w Gliwicach będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem, a legendą sportów walki nad Wisłą, Mamedem Khalidovem. W drugim najważniejszym pojedynku mistrz kategorii lekkiej, Mateusz Gamrot będzie miał okazję jako pierwszy w historii KSW sięgnąć po drugi tytuł, ponieważ zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem o tytuł dywizji piórkowej. W jednej z głównych walk wieczoru Salahdine Parnasse będzie miał szansę pokonać drugiego byłego mistrza z rzędu w pojedynku z Marcinem WrzoskiemMarian Ziółkowski zmierzy się z Grzegorzem Szulakowskim, a brazylijski łowca polskich skalpów, Daniel Torres zmierzy się z Romanem Szymańskim. Bohater śląskich fanów, Artur „Kornik” Sowiński zmierzy się w kategorii lekkiej z Kamilem Szymuszowskim. W wadze koguciej Antun Racić spróbuje pokonać kolejnego Polaka, a na jego drodze stanie Sebastian Przybysz. Wrocławianin Michał Michalski spotka się z młodym i obiecującym Krystianem Kaszubowskim.

 

Transmisja KSW 46 w systemie PPV.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze