ME piłkarek ręcznych: Szwecja poważnie osłabiona

Piłka ręczna
ME piłkarek ręcznych: Szwecja poważnie osłabiona
fot. PAP

Reprezentacja Szwecji, grupowy rywal Polek w mistrzostwach Europy piłkarek ręcznych, została poważnie osłabiona. W poniedziałek, na dzień przed rozpoczęciem zgrupowania kadry, Johanna Westberg powiadomiła trenera, że rezygnuje z gry w turnieju z powodów osobistych.

- Johanna jest jednym z filarów drużyny, więc jest to poważne osłabienie, zwłaszcza że nasza najlepsza zawodniczka Isabella Gullden po odniesieniu kontuzji w październiku jeszcze nie doszła do pełnego zdrowia - powiedział trener Szwedek Henrik Signell.

 

28-letnia Westberg poinformowała, że pomimo że jest w wysokiej formie i bardzo chciałaby zagrać w ME, to nie może.

 

- To są sprawy charakteru prywatnego, lecz nie mogę wyjawić szczegółów. Na tych mistrzostwach niestety nie zagram - powiedziała piłkarka duńskiego Nykoebing HK.

 

Mistrzostwa Europy odbędą się we Francji w dniach 29 listopada - 16 grudnia. Polki zagrają w grupie A, a ich rywalkami będą Szwecja, Dania i Serbia.

 

Z kolei Isabella Gullden, od 11 lat występująca w reprezentacji, w której rozegrała 188 meczów i strzeliła 741 bramek, odniosła kontuzję na początku października. Początkowo sądzono, że jest to naderwany mięsień łydki, lecz okazało się, że to kontuzja stopy wymagająca dłuższej rehabilitacji.

 

- Mamy nadzieję, że Bella jednak zagra w ME, lecz może się zdarzyć, że nie w pierwszych meczach - wyjaśniła główna fizjoterapeutka szwedzkiej reprezentacji Marie Wedberg, cytowana przez kanał telewizji SVT.

 

Na pytanie o szanse w ME Signell wyjaśnił: „po zajęciu czwartego miejsca w ubiegłorocznych mistrzostwach świata teraz zamierzamy podwyższyć poprzeczkę, więc celem jest medal, a jego kolor może być różny”.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze