Prevc wraca do skakania! Szybkie wnioski w reprezentacji Słowenii

Zimowe
Prevc wraca do skakania! Szybkie wnioski w reprezentacji Słowenii
fot. PAP

Tuż po inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle reprezentacja Słowenii doszła do błyskawicznych wniosków, że powołana kadra nie spełnia pokładanych w niej oczekiwań. Poza wysokim miejscem Timiego Zajca zespół zawiódł, zajmując odległe szóste miejsce w konkursie drużynowym. Selekcjoner Gorazd Bertoncelj postanowił błyskawicznie przywrócić do kadry Domena Prevca przed zawodami w Kuusamo.

Słoweńcy mają szeroką kadrę i wielu utalentowanych skoczków, dzięki czemu są jednymi z faworytów do podium konkursów drużynowych Pucharu Świata. Na inaugurację w Wiśle-Malince jednak zawiedli, zajmując odległą szóstą lokatę. Wśród siedmiu powołanych zawodników nie było żadnego z braci Prevc. Peter wciąż leczy kontuzję, jednak Domen ma zostać przywrócony do kadry w trybie natychmiastowym.
 
Trener Bertoncelj nie mógł być zbyt zadowolony z otwierającego sezon weekendu w Polsce, bowiem poza wysokim piątym miejscem Timiego Zajca zapunktowało tylko dwóch z jego podopiecznych. Bor Pavlovic i Tomaz Naglic nie znaleźli się w najlepszej trzydziestce konkursu. Selekcjoner zdecydował się na błyskawiczną roszadę i dowołał Domena Prevca na konkursy w Kuusamo. Zastąpi on właśnie Naglicia.
 
Utalentowany 19-latek ma za sobą już 52 występy w PŚ, a cztery z nich kończyły się zwycięstwami. Słoweńcy będą jednym z rywali reprezentacji Polski w rywalizacji drużynowej.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze