Kołtoń: Chłopcy z kadry U-21 wkrótce będą stanowić o sile pierwszej reprezentacji

Piłka nożna

Reprezentacja Polski do lat 21 sensacyjnie wygrała 3:1 w Chaves i awansowała do finałów mistrzostw Europy. Skazywani na pożarcie podopieczni Czesława Michniewicza zagrali fantastyczną pierwszą połowę, która pozwoliła im odrobić straty z nawiązką. Z awansu radości nie krył Roman Kołtoń.

- Mamy finały mistrzostw Europy we Włoszech i San Marino! - cieszył się tuż po zakończeniu spotkania z Portugalią Kołtoń. - Dla tego pokolenia to jest wielka sprawa. Ci chłopcy zaraz wejdą do pierwszej reprezentacji z doświadczeniem ciężkich eliminacji. Po walce z Danią, nieszczęsnymi Wyspami Owczymi i Portugalią w barażach. Powtarzam, to wielka sprawa! - dodał.
 
- Pamiętaj, jest jeden problem. Ci piłkarze mają grać w reprezentacji A. Jednak przez ten wielki turniej wypróbujemy ich dopiero jesienią... - dopowiedział Bożydar Iwanow.
 
- Wieteska, Żurkowski czy Kownacki... Jeśli selekcjoner pierwszej reprezentacji będzie chciał sięgnąć po zawodników zwycięskiej kadry U-21, nie będzie problemów z powołaniem. Oni wkrótce będą stanowić o sile kadry A. Tych chłopaków zbuduje duży turniej. Pamiętajcie jak olimpijczyków Janusza Wójcika zbudował medal. To pokolenie ma turniej, które wywalczyło na boisku - zakończył Kołtoń.
 
Krótka wypowiedź Romana Kołtonia w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze