Kontuzje Neymara i Mbappe. W PSG czekają na wyniki badań

Urazy zarówno Brazylijczyka Neymara, jak i Francuza Kyliana Mbappe, które piłkarze odnieśli we wtorkowych meczach towarzyskich swoich drużyn narodowych, prawdopodobnie nie są poważne. Obaj są kluczowymi zawodnikami Paris Saint-Germain.

Problem Neymara spowodowany był nieudanym strzałem w siódmej minucie spotkania z Kamerunem w angielskim mieście Milton Keynes (1:0). Po chwili utykania i próbie pozostania w grze, Brazylijczyk musiał opuścić boisko. Zastąpił go Richarlison, który zdobył zwycięską bramkę pod koniec pierwszej połowy.

- Kiedy Neymar schodził z placu gry, narzekał na ból, czuł dyskomfort. Poczekamy jeszcze z ostateczną diagnozą na wyniki badań, ale na pierwszy rzut oka to nie wygląda na poważną kontuzję - powiedział lekarz "Canarinhos" Rodrigo Lasmar.

To może uspokoić nieco kibiców Paris Saint-Germain, którzy tego wieczoru usłyszeli dwie złe wiadomości. Poza Neymarem, w towarzyskim meczu Francji z Urugwajem (1:0) urazu doznał też Mbappe. Napastnik, który w grudniu skończy 20 lat, niefortunnie upadł na bark i również musiał zejść z boiska w pierwszej połowie.

Podobnie jak w przypadku Neymara sztab medyczny wykona dodatkowe badania.

W załączonym materiale kontuzja Kyliana Mbappe.