MŚ w boksie: Drabik i Wójcik poza strefą medalową

Sporty walki

Sandra Drabik (51 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) odpadły w ćwierćfinale mistrzostw świata w boksie w Delhi. Reprezentantki Polski wrócą z Indii bez medalu.

e wtorkowych pojedynkach Drabik przegrała z Żainą Szekerbekową z Kazachstanu 0:5, a Wójcik z Walijką Lauren Price 2:3.

W pierwszej serii walk 1/4 finału Agata Kaczmarska (81 kg) uległa wicemistrzyni Europy Turczynce Elif Guneri 1:3 (u jednego sędziego był remis). Rundę wcześniej Polka wyeliminowała złotą medalistkę tegorocznych ME Rosjankę Marią Urakową.

To trzeci z rzędu turniej rangi MŚ, w którym biało-czerwone nie zdobyły medalu. Ostatni raz na podium były w 2012 roku w chińskim Qinhuangdao - srebro wywalczyły Sandra Kruk (57 kg) i Magdalena Wichrowska (64 kg), a brąz Karolina Michalczuk (51 kg).

W stolicy Indii Kruk startowała, ale tym razem bez powodzenia, zaś Michalczuk (mistrzyni świata z 2008 roku) od niedawna jest trenerką polskiej reprezentacji.