Smokowski: Dywizja A bez Niemców? UEFA na to nie pozwoli

Piłka nożna

– Jestem po kilku rozmowach z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, który wie, co w trawie piszczy. On już miesiąc temu mówił mi: "spokojnie, jak Niemcy będą spadali z dywizji A, to zaraz zaczną coś tam mieszać, pojawią się 'dzikie karty', żeby tylko nie dopuścić do tego, by Niemcy wylądowali w dywizji B". To się po prostu nikomu nie opłaca z ekonomicznego punktu widzenia – powiedział dziennikarz Polsatu Sport Tomasz Smokowski.

Rozgrywki Ligi Narodów dostarczyły kibicom wielu emocji. Nowy format okazał się lepszym rozwiązaniem, niż rozgrywanie, nudnych często, meczów towarzyskich. Spotkania Chorwacja – Hiszpania (3:2), Anglia – Chorwacja (2:1), Szwajcaria – Belgia (5:2), czy Niemcy - Holandia (2:2) były kapitalnymi widowiskami i świetną reklamą tych rozgrywek. Ciekawie było również w niższych dywizjach. Szerokim echem odbiły się sukcesy "maluczkich" europejskiego futbolu – zwycięskie mecze reprezentacji Luksemburga, czy też Gibraltaru.

 

– Myślę, że będzie kontynuowana idea Ligi Narodów rozgrywanej co dwa lata. UEFA już ma problem, bo Niemcy spadli z dywizji A. Również Chorwaci, mimo fascynującej walki. Przez dwadzieścia minut byli w Final Four, ostatecznie wylądowali w dywizji B... – powiedział Smokowski.

 

Z dywizją A pożegnały się cztery reprezentacje. Spadli Polacy, spadli Islandczycy, ale również tak mocne ekipy jak Niemcy i wicemistrzowie świata Chorwaci. Czy to oznacza, że w kolejnej edycji w elicie Ligi Narodów nie zobaczymy np. reprezentacji Niemiec?

 

– UEFA nigdy sobie na to nie pozwoli, jestem o tym przekonany. Jestem po kilku rozmowach z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, który wie, co  w trawie piszczy. On już miesiąc temu mówił mi: "spokojnie, jak Niemcy będą spadali z dywizji A, to zaraz zaczną coś tam mieszać, pojawią się 'dzikie karty', żeby tylko nie dopuścić do tego, by Niemcy wylądowali w dywizji B". To się po prostu nikomu nie opłaca z ekonomicznego punktu widzenia – dodał dziennikarz Polsatu Sport.

 

Cała rozmowa z Tomaszem Smokowskim w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie