EBL: Pewne zwycięstwo Stelmetu Enei nad Treflem

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Trefl Sopot 93:75 w jedynym środowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Trefl dobrze czuł się na początku meczu i po trójce Łukasza Kolendy prowadził 5:0. Później swoje akcje kończyli Paweł Leończyk i Milan Milovanović, a przewaga gości wzrosła do dziewięciu punktów. Stelmet Enea zaczął przejmować inicjatywę, bo zaczął dobrze wykorzystywać Darko Planinicia i Michała Sokołowskiego. Po 10 minutach było 25:15. W drugiej kwarcie aktywny był Filip Matczak - dzięki niemu przewaga zielonogórzan była zachowana.

Dzięki Kulce i Leończykowi sopocianie potrafili zbliżyć się nawet na cztery punkty, ale szybko serią 7:0 odpowiedziała ekipa trenera Igora Jovovicia. Kolejne trafienia Planinicia ustawiły wynik spotkania po pierwszej połowie na 49:35.

W trzeciej kwarcie gospodarze powiększali swoją przewagę, po trafiali Gabe DeVoe oraz Markel Starks. Grzegorz Kulka i Damian Jeszke (seria 8:0 tych zawodników) starali się na to reagować, ale prowadzenie Stelmetu Enei ciągle było wysokie. Po 30 minutach było 66:50. Trafienia Pawła Leończyka na początku czwartej kwarty zbliżyły Trefla na 11 punktów. Michał Sokołowski grał efektownie, a zielonogórzanie zachowywali dużo spokoju w swojej grze. Mimo że w końcówce nieźle grali jeszcze Vernon Taylor i Łukasz Kolenda, to zielonogórzanie wygrali ostatecznie 93:75.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Gabe DeVoe z 24 punktami i 3 asystami. Milan Milovanović zanotował dla gości 16 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot 93:75 (25:15, 24:20, 17:15, 27:25)

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gabe Devoe 24, Michał Sokołowski 17, Darko Planinic 16, Zeljko Sakic 10, Filip Matczak 6, Markel Starks 5, Kacper Mąkowski 5, Adam Hrycaniuk 4, Boris Savovic 4, Przemysław Zamojski 2, Łukasz Koszarek 0, Jarosław Mokros 0.

Trefl Sopot: Milan Milovanovic 16, Paweł Leończyk 14, Vernon Taylor 10, Damian Jeszke 9, Łukasz Kolenda 8, Grzegorz Kulka 8, Toney Mccray 5, Ian Baker 5, Jakub Motylewski 0.

Kapitan Stelmetu Łukasz Koszarek miał 14 asyst - to rekord sezonu.