Eksperci Polatu Sport ocenili Polaków: "Szacunek dla Milika! Ja bym przestrzelił"

Piłka nożna

- Znamy możliwości Cionka i nie będę oczekiwał od niego wyprowadzania piłki na poziomie Matsa Hummelsa, ale z większości zadań wywiązał się dobrze. Moim zdaniem najsłabszy na placu gry był Klich, który kiepsko wszedł w mecz i na długie momenty znikał. Wielki szacunek dla Milika, że trafił za drugim razem, bo ja bym pewnie przestrzelił... - powiedział po meczu Portugalia - Polska ekspert Polsatu Sport Artur Wichniarek.

Po ostatnim meczu reprezentacji Polski w tym roku, eksperci zgromadzeni w studiu Polsatu Sport jak zwykle podjęli się oceny podopiecznych Jerzego Brzęczka. Notą wyjściową jest "5" (przeciętny występ), najniższą "1" (katastrofalny), natomiast najwyższą "10" (perfekcyjny).


Oceny Waldemara Prusika:

 

- Wyróżniłem Thiago Cionka i Arkadiusza Milika, którzy dostali ode mnie noty "6". Pierwszy z nich był bodaj najpewniejszym Biało-Czerwonym w defensywie, a napastnik Napoli wytrzymał wysokie ciśnienie, gdy po raz drugi musiał podejść do "jedenastki". W dodatku, to na nim był faul, po którym sędzia podyktował dla nas rzut karny. Najniższe noty otrzymali piłkarze środka pola: Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak oraz Piotr Zieliński, ponieważ uważam, że stać ich na to, by grać zdecydowanie lepsze mecze - powiedział Prusik.

 

Wojciech Szczęsny (5) - Tomasz Kędziora (5), Thiago Cionek (6), Jan Bednarek (5), Bartosz Bereszyński (5) - Przemysław Frankowski (5), Mateusz Klich (4), Grzegorz Krychowiak (4), Kamil Grosicki (5) - Piotr Zieliński (4) - Arkadiusz Milik (6).


Oceny Dariusza Dziekanowskiego:

 

- Bartosz Bereszyński miał dzisiaj ciężkie zadanie, ponieważ przyszło mu kryć świetnego Joao Cancelo. Początek miał słabszy, ale później złapał chyba odpowiedni rytm i nie panikował. Zieliński był chyba bardziej widoczny w drugiej połowie, ale nawet na początku nie było specjalnej dziury w środku pola. Miał też swoją sytuację, w której popisał się świetnym rajdem i niezłym strzałem, ale dwa razy powinien też podać do lepiej ustawionego Milika. Więcej bym od niego wymagał, gdyż w niektórych sytuacjach zdaje się on nie brać na siebie odpowiedzialności. Musi być bardziej pazerny. Nie najgorzej zagrał również Przemysław Frankowski, któremu czasem brakowało jednak techniki użytkowej - powiedział Dziekanowski.

 

Wojciech Szczęsny (6) - Tomasz Kędziora (6), Thiago Cionek (6), Jan Bednarek (6), Bartosz Bereszyński (6) - Przemysław Frankowski (6), Mateusz Klich (6), Grzegorz Krychowiak (6), Kamil Grosicki (7) - Piotr Zieliński (6) - Arkadiusz Milik (7).


Oceny Artura Wichniarka:

 

- Ja byłem łaskawy dla naszych kadrowiczów, ponieważ zobaczyłem to, co chciałem zobaczyć, czyli zaangażowanie. Cionka wyróżniłem nawet "ósemką", ponieważ był on "niechcianym" zawodnikiem Jerzego Brzęczka i tak naprawdę został powołany do "gaszenia pożaru", a zagrał praktycznie bezbłędne spotkanie. Znamy możliwości Cionka i nie będę oczekiwał od niego wyprowadzania piłki na poziomie Matsa Hummelsa, ale z większości zadań wywiązał się dobrze. Moim zdaniem najsłabszy na placu gry był Klich, który słabo wszedł w mecz i na długie momenty znikał. Wielki szacunek dla Milika, że trafił za drugim razem, bo ja bym pewnie przestrzelił... - powiedział z kolei Wichniarek.

 

Wojciech Szczęsny (7) - Tomasz Kędziora (6), Thiago Cionek (8), Jan Bednarek (7), Bartosz Bereszyński (6) - Przemysław Frankowski (7), Mateusz Klich (5), Grzegorz Krychowiak (6), Kamil Grosicki (6) - Piotr Zieliński (6) - Arkadiusz Milik (7).

 

W załączonych materiałach wideo pełne wypowiedzi ekspertów po spotkaniu Portugalia - Polska.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze