Tauron AZS Częstochowa to mistrz zaplecza PlusLigi z ubiegłego sezonu, ale ten sezon dla utytułowanego klubu jest wyjątkowo trudny. Podopieczni Sinana Cema Tanika nie mogą odnaleźć formy sprzed kilku miesięcy. "Akademicy" przegrali 6 z pierwszych 7 meczów ligowych. Po 10. kolejkach zespół prowadzony przez tureckiego szkoleniowca zajmuje z sześcioma punktami przedostatnie miejsce w tabeli.

 

Z kolei lokalny rywal 6-krotnego mistrza Polski, w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. Granatowo-błękitni aktualnie plasują się tuż za podium, na czwartym miejscu. Podopieczni Radosława Panasa zgromadzili 22 punkty i do prowadzących - Stali Nysa i Lechii Tomaszów Mazowiecki tracą zaledwie punkt. Oprócz częstochowian 22 "oczka" ma także na swoim koncie APP Krispol Września, ale zespół z Wielkopolski rozegrał o jedno spotkanie mniej.

 

Wyraźnym faworytem derbów Częstochowy jest Norwid. Jednak należy pamiętać, że mecze debrowe rządzą się swoimi prawami. Biało-zieloni, którzy w tym sezonie mają mnóstwo problemów z wygrywaniem spotkań, liczą, że będzie to dla nich przełomowe starcie.

 

Transmisja meczu Exact Systems Norwid Częstochowa - Tauron AZS Częstochowa w Polsacie Sport. Początek od godziny 18:30.