Golba członkiem zarządu PZPN

Piłka nożna
Golba członkiem zarządu PZPN
fot. Cyfrasport

Mieczysław Golba na czwartkowym posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej został powołany na członka tego gremium - poinformowała federacja. Zastąpił Artura Kapelkę, który zrezygnował z pełnionej funkcji.

Jak przypomniano, Golba - prezes Podkarpackiego ZPN - podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego federacji (w 2016 roku) uzyskał kolejno największą liczbę głosów.

 

Golba od stycznia do października tego roku zasiadał już w zarządzie PZPN, ale tymczasowo, w miejsce Zbigniewa Bartnika. Działacz Lubelskiego ZPN nie złożył w terminie wymaganego oświadczenia lustracyjnego.

 

W marcu PZPN poinformował, że Bartnik otrzymał zaświadczenie z IPN, zgodnie z którym nie współpracował z organami bezpieczeństwa PRL, więc podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego, które odbyło się 30 października, ponownie ubiegał się o miejsce w zarządzie. Jego kontrkandydatem miał być Golba, ale tuż przed głosowaniem wycofał się. Głosowano zatem tylko nad kandydaturą Bartnika, którego poparło 97 ze 109 kandydatów.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze