Brązowe medalistki mistrzostw Polski już na starcie rywalizacji w najważniejszych europejskich rozgrywkach czekało duże wyzwanie. Ekipa z Italii stawiana jest bowiem w gronie faworytów tegorocznej rywalizacji. W jej szeregach występuje wiele czołowych reprezentantek Włoch oraz znana z występów w polskiej ekstraklasie Stefana Veljkovic, która w październiku z reprezentacją Serbii wywalczyła mistrzostwo świata.

 

Łodzianki zaczęły jednak w wymarzony sposób, od prowadzenia 6:0. Gospodynie szybko odrobiły straty, a od stanu 13:12 punkty zdobywały seriami. Ich zwycięstwo w pierwszym secie przypieczętowała liderka włoskiej drużyny przyjmująca Paola Egonu.

 

Pozostała część meczu była już w pełni pod kontrolą wicemistrzyń Serie A. W drugiej odsłonie utrzymywały kilkupunktową przewagę, którą po stronie Budowlanych atakami próbowała zmniejszyć Serbka Jovana Brakocevic. Znacznie więcej mocnych punktów było jednak po stronie gospodyń. Ostatni set też należał do nich - prowadziły 8:5, 16:13 i 24:18. Pewny triumf ekipy z Novary, wykorzystując trzecią piłkę meczową, udokumentowała reprezentantka Argentyny Yamila Nizetich.

 

Drużyna z Łodzi awans do fazy grupowej wywalczyła z eliminacji, w których okazała się lepsza od mistrza Węgier - Bekescsabai Roplabda i czołowej francuskiej ekipy - ASPTT Miluza.

 

W rozegranym w środę innym spotkaniu grupy C wicemistrz Francji RC Cannes pokonał 3:0 białoruską Minczankę Mińsk. W 2. kolejce łodzianki 20 grudnia podejmą RC Cannes.

 

Igor Gorgonzola Novara - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

 

Grot Budowlani Łódź: Femke Stoltenborg, Agata Babicz, Jovana Brakocevic, Jaroslava Pencova, Gabriela Polańska, Oliwia Urban - Maria Stenzel (libero) – Małgorzata Śmieszek, Koleta Łyszkiewicz, Ewelina Tobiasz

 

Igor Novara: Michelle Bartsch-Hackley, Stefana Veljkovic, Paola Egonu, Yamila Nizetich, Cristina Chirichella, Lauren Carlini - Stefania Sansonna (libero) – Francesca Piccinini