LM tenisistek stołowych: Tarnobrzeg przegrał mecz, ale wygrał grupę

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarka Tarnobrzeg przegrały w czwartek we własnej hali z SKST Hodonin 1:3. Mimo porażki Enea Siarka zajęła pierwsze miejsce w grupie. Był to ich ostatni mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Czwartkowa przegrana było jedyną porażką tarnobrzeżanek. W grupie D ich rywalkami oprócz SKST Hodonin był także austriacki zespół LZ Linz Froschberg. Do ćwierćfinału, z drugiego miejsca, awansował też SKST Hodonin.

W czwartek Enea Siarka, podobnie jak w poprzednim meczu w Linzu, wystąpiła bez swojej podstawowej zawodniczki Li Qian. Lidera tarnobrzeskiego zespołu ma kłopoty zdrowotne i nie będzie grała do końca roku. Jej brak miał wpływ na rezultat spotkania.

W pierwszym pojedynku Han Ying w trzech setach pokonała Guo Riuchen. Zawodniczka polskiej drużyny dominowała, szczególnie w drugim i trzecim secie, nad rywalką. W kolejnym pojedynku lepszą okazała się Iveta Vacenovska. Reprezentantka SKST Hodonin łatwo wygrała z Wiktorią Pawłowicz.

Natomiast wyrównana i ciekawa była rywalizacja pomiędzy Elizabetą Samara a Natalią Partyką. Ta ostatnia nim przeszła do czeskiego zespołu grała w Tarnobrzegu. Po zaciętej walce wygrała Partyka. O końcowym wyniku zadecydował pojedynek Han Ying z Vacenovską. Po pięciu setach lepsza okazała się Vacenovska.

W ubiegłorocznych rozgrywkach LM Siarka była trzecim zespołem w Europie. Rok wcześniej zajęła drugie miejsce. W finale uległa wtedy zespołowi TTC Berlin Eastside. Taki sam wynik zanotowała także w sezonie 2015/16; wówczas też lepsza okazała się ekipa z Berlina.

KTS Enea Tarnobrzeg - SKST Hodonin 1:3

Han Ying - Guo Riuchen 3:0(11:8, 11:5, 11:3)
 Wiktoria Pawłowicz - Iveta Vacenovska 0:3(6:11, 9:11, 4:11)
 Elizabeta Samara - Natlia Partyka 1:3 (11:8, 11:13, 14:16, 4:11)
 Han Ying - Iveta Vacenovska 2:3(11:6, 8:11, 8:11, 11:6, 11:13)