"Nawałka ze swoim CV może dyktować warunki Lechowi"

Piłka nożna

Roman Kołtoń w kolejnym odcinku "Prawdy Futbolu" zajął się tematem Adama Nawałki w Lechu Poznań. Były selekcjoner reprezentacji Polski najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia zostanie nowym szkoleniowcem "Kolejorza".

Obecnie tymczasowym trenerem Lecha jest Dariusz Żuraw, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce zespół przejmie Nawałka. Podobno rozmowy są na etapie finalizacji. Były selekcjoner ma podpisać 2,5-letni kontrakt.

- Zadzwoniłem do trenera Nawałki. Potwierdził, że jest bardzo blisko dogadania się z Lechem Poznań. Powiedział, iż jeszcze nic nie jest podpisane, ale to już ostatnia prosta. Nawałka w Lechu to wielkie wydarzenie. Dla Ekstraklasy, dla niego i dla samego klubu - stwierdził Kołtoń.

- Rozmawiałem z ludźmi z Poznania i dla nich fakt, że Nawałka ma objąć Lecha to absolutne wydarzenie. Wzbudzał nieprawdopodobne emocje. Jest duża szansa, że z tym trenerem Lech włączy się do walki o mistrzostwo Polski w obecnym sezonie - dodał.

Nawałka w przeszłości prowadził m. in. Jagiellonię Białystok, Wisłę Kraków czy Górnika Zabrze. Od 2013 roku przez pięć lat pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Z kadrą awansował na Euro 2016, gdzie drużyna doszła do ćwierćfinału. Później zespół pod jego wodzą dostał się na mistrzostwa świata w Rosji. Tam jednak nie udało się wyjść z grupy.

- Nawałka kształtował polityką transferową Górnika Zabrze. O to był spór w jego rozmowach z Lechem. To powodowało, że "Kolejorz" się zastanawiał, biorąc pod uwagę fakt, że Nawałka chce pracować na swoich warunkach. On ze swoim nazwiskiem, CV i warsztatem może dyktować warunki - powiedział dziennikarz Polsatu Sport.


Cały odcinek na kanale Prawda Futbolu pod TYM LINKIEM.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie