O punkt od kwalifikacji do IO! Ogromny pech polskich siatkarek

Siatkówka

Reprezentacja Polski może mówić o ogromnym pechu. Zajęła 26. miejsce w nowym rankingu stworzonym przez Światową Federację Siatkówki (FIVB). To oznacza, że Biało-Czerwone nie zagrają w pierwszej fazie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Nowy ranking FIVB został stworzony na podstawie startów w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, World Grand Prix 2017, kwalifikacjach do mistrzostw świata oraz FIVB Mistrzostwach Świata siatkarek w Japonii w 2018 roku. Polki wiele straciły nie startując w tegorocznym światowym czempionacie.

 

- To nie jest kwestia ostatniego roku, ale tego nieszczęsnego turnieju kwalifikacyjnego na Torwarze. Rywalki były w naszym zasięgu i awans na mistrzostwa świata na pewno polepszyłby sytuację naszego zespołu - powiedział ekspert Polsatu Sport Wojciech Drzyzga.

 

Gra ekipy Jacka Nawrockiego z roku na rok wygląda coraz lepiej. Udany występ w Lidze Narodów sprawił, że polscy kibice na nowo uwierzyli w żeńską reprezentację.

 

- Ten jeden turniej był konsekwencją kilku lat, w których byliśmy w fazie ciągłej pogoni za uciekającym światem siatkówki żeńskiej. W ostatnim roku Jacek Nawrocki zbudował tę drużynę nawet bez pierwszej rozgrywającej Joanny Wołosz. Nasza reprezentacja grała na takim poziomie, że wzbudziła ogromną nadzieję - skomentował były selekcjoner męskiej drużyny narodowej Ireneusz Mazur.

 

W pierwszej fazie kwalifikacji igrzysk olimpijskich zagrają 24 najlepsze zespoły rankingu oraz Japonia, która występuje w roli gospodarza turnieju. W gronie szczęśliwców oprócz światowych potęg znalazły się takie zespoły, jak Kenia czy Meksyk.

 

- Na igrzyskach olimpijskich na pewno zagrają drużyny słabsze od naszej reprezentacji - zakończył dosadnie prowadzący magazyn #7strefa Marek Magiera.

 

Nowy ranking FIVB

Ostatnią szansą na wywalczenie upragnionej kwalifikacji przez Polki będą turnieje kontynentalne. Zostaną one rozegrane w 2020 roku.

 

Fragment magazynu #7strefa w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze