Terminarz i plan transmisji 9. kolejki PlusLigi

Siatkówka
Terminarz i plan transmisji 9. kolejki PlusLigi
fot. PAP

Dziewiąta seria gier PlusLigi została rozłożona na pięć dni (piątek–wtorek), a jej końcówka zostanie rozegrana już w trakcie Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy. Interesujących starć nie zabraknie: Indykpol AZS pojedzie do Rzeszowa, PGE Skra do Zawiercia, a ONICO podejmie ZAKSĘ. Sprawdź terminarz i plan transmisji 9. kolejki PlusLigi.

Choć Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczynają się już w 26 listopada, oba polskie kluby, które zagrają na tej imprezie, kilka dni  wcześniej rozegrają swe mecze ligowe. W piątek Asseco Resovia podejmie na Podpromiu (jednej z aren KMŚ) Indykpol AZS Olsztyn, a w  sobotę PGE Skra Bełchatów pojedzie na trudny teren do Zawiercia. Już w poniedziałek obie ekipy rozegrają swe pierwsze mecze na  KMŚ 2018.
 
 
Dziewiątą kolejkę rozpocznie konfrontacja Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin. Gospodarze, mimo porażki 1:3 ze Stocznią, zachowali  pozycję wicelidera tabeli. Teraz będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę. Będą faworytami w starciu z przedostatnią w tabeli ekipą  MKS, która w tym sezonie przegrała już siedem spotkań. 
 
W pierwszym sobotnim meczu GKS Katowice zagra ze Stocznią Szczecin. W ostatnich dniach media (tym razem włoskie gazzetta.it oraz  volleyball.it) znów poruszyły temat zaległości finansowych klubu wobec siatkarzy. Pojawiły się nawet informacje, że zawodnicy ze  Szczecina, w ramach protestu, mogą zrezygnować z wyjazdu do Katowic. Miejmy jednak nadzieję, że mecz z GKS odbędzie się zgodnie z  planem.
 
W niedzielę Cuprum Lubin zmierzy się z Treflem Gdańsk i dla obu ekip będzie to szansa na przełamanie po ostatnich porażkach. W  poniedziałek Jastrzębski Węgiel zagra z Chemikiem Bydgoszcz. Zajmujący trzecie miejsce w tabeli gospodarze będą faworytami tego  starcia. W ostatnich czterech meczach mierzyli się z czterema najlepszymi drużynami poprzedniego sezonu i zgarnęli 9 z 12 punktów  (ograli PGE Skrę 3:1, Trefl 3:0 oraz Indykpol AZS 3:1, ulegli jedynie ZAKSIE 0:3). 
 
Mecz ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, to chyba najciekawiej zapowiadające się starcie tej kolejki. Siatkarze ZAKSY w  dotychczasowych ośmiu meczach stracili ledwie punkt i są zdecydowanym liderem tabeli. Drużyna ze stolicy ostatnio grała w kratkę, jednak w dobrej dyspozycji jest w stanie postawić się wicemistrzom Polski.
 
Terminarz i plan transmisji 9. kolejki PlusLigi:
 
2018-11-23: Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin (piątek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-23: Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-24: GKS Katowice – Stocznia Szczecin (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-24: Aluron Virtu Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-25: Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-26: Jastrzębski Węgiel – Chemik Bydgoszcz (poniedziałek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-11-27: ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (wtorek, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport News).
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze