Bellew zakończył karierę

Sporty walki

Już w momencie zakończenia starcia Tony'ego Bellew z Oleksandrem Usykiem było jasne, że Brytyjczyk zakończy karierę zawodową. W czwartek potwierdził tę informację.

Bellew (30-3-1, 20 KO) na przestrzeni swojej kariery próbował wojować w różnych kategoriach wagowych, a od 2007 roku stoczył wiele pamiętnych pojedynków. Początkowo bił się głównie w kategorii półciężkiej, w której dwukrotnie był o krok od sięgnięcia po mistrzowski pas. Przegrywał jednak z Nathanem Cleverlym (30-4, 16 KO) i Adonisem Stevensonem (29-1-1, 24 KO).
 
W 2014 roku przeszedł do kategorii junior ciężkiej, w której odniósł większe sukcesy. Zdobył mistrzostwo Europy w starciu z Mateuszem Masternakiem, a następnie pas mistrza świata WBC, nokautując Ilungę Makabu (23-2, 22 KO). Cały świat zainteresowała jego rywalizacja z Davidem Hayem (28-4, 26 KO), którego dwukrotnie pokonał przed czasem.
 
W jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków tego roku Bellew został znokautowany przez Oleksandra Usyka (16-0, 12 KO). Pojedynek wieczoru gali w Manchesterze zakończył się w ósmej rundzie. Reprezentant Ukrainy obronił tym samym cztery pasy mistrzowskie kategorii junior ciężkiej i przeszedł do historii, a dla Brytyjczyka było to zwieńczenie bogatej kariery.
 
Skrót walki Usyk - Bellew w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie