Bundesliga: Borussia Dortmund wykupiła napastnika FC Barcelona

Piłka nożna
Bundesliga: Borussia Dortmund wykupiła napastnika FC Barcelona
fot. PAP

Wypożyczony z Barcelony do Borussii Dortmund hiszpański piłkarz Paco Alcacer związał się na dłużej z niemieckim klubem. 25-letni napastnik, jeden z czołowych strzelców Bundesligi, podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku.

BVB skorzystała z opcji wykupu za ok. 23 miliony euro Alcacera, który do Zagłębia Ruhry trafił tego lata. W Barcelonie nie zachwycał formą, ale w nowym klubie spisuje się bardzo dobrze. Zdobył osiem goli w ekstraklasie i jest pod tym względem gorszy jedynie od Serba Luki Jovica z Eintrachtu Frankfurt - dziewięć trafień.

 

- Poinformowaliśmy Barcelonę, że chcemy skorzystać z opcji wykupu. Paco jest u nas całym sercem, szybko zintegrował się z drużyną i stał się bardzo ważnym elementem naszej kadry. Jest prawdziwym łowcą goli - powiedział dyrektor sportowy BVB Michael Zorc, cytowany w klubowym komunikacie.

 

Borussia Dortmund, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, jest po 11 kolejkach liderem Bundesligi. Zgromadziła 27 punktów i wyprzedza o cztery wicelidera Borussię Moenchengladbach.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze