Raków to rewelacja bieżących rozgrywek. Piłkarze z Częstochowy okupują pierwsze miejsce w tabeli z ośmiopunktowa przewagą nad drugim ŁKS-em Łódź. W 19 ligowych spotkaniach ponieśli tylko jedną porażkę, z wspomnianą Chojniczanką. Chojniczanie zajmują dziewiątą pozycję z 25 punktami na koncie. Mają również jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Wojciech Trochim był jednym z piłkarzy, który zdobył bramkę w ostatnim meczu Chojniczanki z Rakowem. Pomocnik głęboko wierzy, że jego drużyna jest w stanie sprawić niespodziankę ponownie i wygrać w Częstochowie.

- Jesteśmy w stanie wygrać. Jeśli udało się raz, to możemy też to powtórzyć. Mamy już plan na to, jak rozegrać to spotkanie. Z drugiej strony trenerzy mogą nakreślić nowe założenia, ale ostatecznie to my wykonujemy je na boisku. Gramy w I lidze, gdzie wszystkie mecze są nieobliczalne i każdy z każdym może wygrać. Raków jest niesamowicie napędzony, sam wiem jak to jest, bo walczyłem w Sandecji o awans dwa lata temu. Niemniej częstochowianie nie są mistrzami świata, bo na zapleczu ekstraklasy nie ma takich drużyn - powiedział na łamach oficjalnej strony klubowej.

Do końca 2018 roku pozostały dwie kolejki do rozegrania. Raków niemal na pewno spędzi zimę na fotelu lidera. By zapewnić sobie ten przywilej muszą wygrać w piątkowy wieczór.

Transmisja spotkania Raków - Chojniczanka od godziny 20:30 w Polsacie Sport Extra. Mecz skomentują Marcin Feddek oraz Tomasz Łapiński.