MB Boxing Night: Nowy rywal Wierzbickiego! "Książę" wraca do Radomia

Sporty walki

Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) poznał nazwisko nowego rywala na galę MB Boxing Night: Wojna Domowa. Ze względu na kontuzję barku z występu musiał wycofać się Betuel Ushona. Miejsce Namibijczyka w karcie walk zajął Tanzańczyk Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO). Gala odbędzie się 22 grudnia w Radomiu.

Wierzbicki powróci do ringu po drugiej wygranej z Michałem Żeromińskim. Pierwotnie rywalem polskiego pięściarza miał być Ushona, ale kontuzja barku uniemożliwia występ Namibijczykowi. Niepokonany polski pięściarz po kolejnych przygotowaniach z Gusem Currenem ostatecznie zmierzy się z Kiduku.


Tanzańczyk miał już okazję zaprezentować swoje umiejętności na polskiej ziemi w starciu z niepokonanym Przemysławem Runowskim. Pięściarz, noszący pseudonim "Prince Kassim", we wrześniu 2017 roku sprawił sporo problemów popularnemu "Kosiarzowi", a w drugiej rundzie zdołał nawet posłać Polaka na deski.


Reprezentant Czarnego Lądu już 22 grudnia ponownie zamelduje się w Radomiu i ponownie spróbuje sprawić wiele kłopotów naszemu rodakowi. Kiduku do tej pory zapisał w swoim rekordzie trzynaście wygranych walk i trzy porażki, ale nigdy w karierze nie przegrał przed czasem.


- W kontakcie z Kiduku byliśmy od dłuższego czasu i wiedział o możliwości ewentualnego zastępstwa. Od kilkunastu dni czekaliśmy tylko na podpisany kontrakt na walkę. Teraz wszystkie formalności są dopięte. Kiduku musi po prostu zrobić swoje. On zawsze stawia trudne warunki gry - mówi organizator Mateusz Borek.


Pojedynek w kategorii półśredniej zakontraktowany został na dziesięć rund. Stawką walki będzie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski.


Od poniedziałku, 25 listopada, ostatnia pula biletów dostępna na ebilet.pl.

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Runowski - Kiduku.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze